س. بهمن ۱۱ام, ۱۴۰۱

رقم با سوادی در هرمزگان با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها ۱۰۰ درصد خواهد شد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، بهروز اکرمی در همایش هفته سوادآموزی در استان هرمزگان، عنوان کرد: برای ریشه کنی بی سوادی و جذب حداکثری سوادآموزان، باید از هر رویکرد و روشی که به تحقق اهداف برنامه ای کمک می کند استفاده کنیم.

اکرمی اضافه کرد: سواد آموزی برنامه مستمری نیست که تا همیشه آن را باید ادامه دهیم، بلکه باید در یک نقطه ای بی سوادی را ریشه کن کنیم و با اجرای طرح‌های انسداد مبادی بی سوادی اجازه ندهیم فرد بی سوادی به جامعه اضافه شود.

وی تصریح کرد: امروزه دیگر صرف برخورداری از سواد خواندن و نوشتن به معنی باسوادی نیست و باسوادی شمول گسترده ای پیدا کرده است.

وی ادامه داد: فراگیری مهارت های زندگی و آشنایی با تکنولوژی های نوین ارتباطی از جمله رایانه و سایر مهارت ها به تعریف سواد اضافه شده است و باسواد به کسی اطلاق می شود که آشنایی نسبی با این ابزار داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان با بیان اینکه امروزه دیگر برخورداری یک جامعه از باسوادی به معنی خواندن و نوشتن حداقل انتظار است، تاکید کرد: توسعه یافتگی به معنی توانایی افراد جامعه در تسلط بر روش های نوین علمی و مهارت هایی است که لازمه زندگی در عصری کنونی به شمار می روند.

اکرمی با تاکید بر اینکه همه ما در برابر جامعه مسئول هستیم، خاطرنشان کرد: نباید حتی نسبت به سرنوشت یک فرد در جامعه بی تفاوت باشیم چرا که هر فرد جامعه جزئی از کل است و در فرآیند توسعه نقش دارد.

وی بیان داشت: برابر آخرین آمار هم اکنون درصد باسوادی در کشور ۹۴٫۷ درصد و در هرمزگان ۹۴٫۴ درصد است که این اختلاف با برنامه های در دست اقدام به زودی برطرف خواهد شد.

وی تاکید کرد: با بهره گیری از همه ظرفیت ها رقم باسوادی در هرمزگان به ۱۰۰ درصد خواهد رسید و با اطمینان خواهم گفت که این دستاورد قابل تحقق است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان تاکید کرد: شورای پشتبانی سواد آموزی استان هرمزگان با بسیج همه ظرفیت ها، هدف گذاری خود را بر پوشش حداکثری طرح های سوادآموزی و ریشه کنی بیسوادی متمرکز کرده است و برای تحقق این هدف همه باید پای کار باشند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *