ریورپلاته قهرمان کوپا لیبرتادورس شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا: فینال برگشت کوپا لیبرتادورس یکشنبه شب بین دو تیم ریور پلاته و بوکاجونیورز در سانتیاگو برنابئو برگزار شد. ریورپلاته توانست سه بر یک حریف قدیمی اش را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. در نیمه اول دو تیم بازی چشم نوازی […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایسنا: فینال برگشت کوپا لیبرتادورس یکشنبه شب بین دو تیم ریور پلاته و بوکاجونیورز در سانتیاگو برنابئو برگزار شد. ریورپلاته توانست سه بر یک حریف قدیمی اش را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

در نیمه اول دو تیم بازی چشم نوازی را به نمایش نگذاشتند و استرس باعث شده بود نتوانند بازی مورد نظرشان را به نمایش بگذارند. با این حال دو تیم صاحب چند فرصت شدند که بوکاجونیورز از آن بهره برد و توانست دروازه ریور را باز کند

نخستین موقعیت به این تیم رسید. بوکا موقعیت های بیشتری را خلق کرد. در یک صحنه ممکن بود بازیکنان ریور به اشتباه دروازه شان را باز کنند و در صحنه ای دیگر آرمانی به خوبی ضربه بندتو را دفع کرد.

همچنین پابلو پرس فرصت داشت دروازه ریور را باز کند اما ضربه اش به بیرون رفت. در نهایت بندتو در دقایق پایانی این نیمه دروازه میوناریوس را باز کرد. پاس فوق العاده ناندس در یک ضد حمله، توپ را به بندتو رساند و او نیز فرصت گلزنی را از دست نداد.

شادی پس از گل بندتو عجیب بود و او به بازیکن حریف زبان درازی کرد. ۴۵ دقیقه نخست تقریبا پر برخورد بود و لئوناردو پونسیو (بازیکن ریور) و پرس کارت زرد دریافت کردند.

پایان هیجان، تنفر و درگیری با قهرمانی ریورپلاته

ریور که نمی خواست جام قهرمانی را از دست بدهد از شروع نیمه دوم بازی را تهاجمی آغاز کرد و حریفش را تحت فشار قرار داد. در یک صحنه بازیکن و دروازه بان دو تیم در محوطه جریمه با هم برخورد کردند که داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بالاخره میوناریوس در یک بازی تیمی خوب توانست دروازه بوکا را در دقیقه ۶۸ باز کند. این گل را لوکاس پراتو به ثمر رساند. در ادامه ریور باز هم بازی را در اختیار داشت و به دنبال گل دوم بود تا پیروز و قهرمان شود.

از طرفی بوکا دو ضربه آزاد به دست آورد که بازیکنان این تیم هیچ یک را به گل تبدیل نکردند. پس از این ضربه ها دوباره ریور توپ و میانه میدان را در اختیار قرار گرفت. بازیکنان بوکا در این شرایط نمی توانستند موقعیت سازی کنند. در دقایق پایانی فرناندو گاگو به میدان رفت. در نهایت بازی در ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید . با توجه به نتیجه دو بر دو در بازی رفت، برنده باید در وقت های اضافه مشخص می شد.

در وقت های اضافه نخست توپی از خط دروازه ها رد نشد و فرصت خاصی دو تیم ایجاد نکردند اما مهمترین اتفاق اخراج ویلمار باریوس بود. بازیکن کلمبیایی بوکا در دقیقه ۸۷ کارت زرد دریافت کرده بود. او در احظات نخست وقت های اضافه دوباره جریمه شد و مجبور شد زمین بازی را ترک کند.

در شروع وقت های اضافه دوم ریور باز هم توپ و میانه میدان را در اختیار گرفت و توانست به گل برسد. خوان کینترو با یک شوت سرکش دروازه بوکا را برای دومین بار باز کرد

پس از این گل کارلوس توس به میدان رفت. در این لحظات دروازه بان بوکا نیز در حمله ها شرکت می کرد. در ثانیه های پایانی تیرک دروازه ریور به لرزه در آمد و توپ به کرنر رفت. بوکا نتوانست از آخرین فرصتش استفاده کند و توپ به بازیکنان ریور رسید. مارتینس به سمت دروازه خالی بوکا حرکت کرد و بازی را سه بر یک به نفع تیمش کرد تا ریور قهرمان کوپا لیبرتادورس شود.

بازیکنان و سرمربیان بزرگی به سانتیاگو برنابئو رفته بودند تا این دیدار حساس را تماشا کنند، لیونل مسی، آنتوان گریزمان، پائولو دیبالا، دیگو پابلو سیمئونه، خاویر زانتی، استفان کامبیاسو، کلودیو رانیری، جوردی آلبا، خامس رودریگس و… مهمانان ویژه این شب بودند.

“بابک پارسا”