زنگ زمین پاک در دبستان دخترانه مروارید به صدا درآمد

  صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی زمین پاک، زنگ زمین پاک در مدرسه دخترانه مروارید  شهرک مروارید  بندرعباس به صدا درآمد. به گزارش صدای گامبرون، آیین روز جهانی زمین پاک با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، رئیس هیأت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و جمعی از دانش آموزان و معلمین، […]

 

صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی زمین پاک، زنگ زمین پاک در مدرسه دخترانه مروارید  شهرک مروارید  بندرعباس به صدا درآمد.

WhatsApp Image 2022 04 24 at 11.26.20 AM
به گزارش صدای گامبرون، آیین روز جهانی زمین پاک با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، رئیس هیأت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و جمعی از دانش آموزان و معلمین، در مدرسه هیات امنایی مروارید  شهرک مروارید  بندرعباس برگزار شد.
حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در این آیین اظهار کرد: برگزاری این مراسم‌ها، یادآور این بوده که ما یک زمین داریم و این زمین میراثی است که از گذشته های دور به دست ما رسیده و در آینده نیز به دست افرادی دیگر می رسد و سهم ما حفاظت صحیح از این میراث گران‌بها است.
مسیحی تازیانی بر لزوم استفاده صحیح از منابع پیرامونی تاکید و افزود: باید به نحوی از منابع انرژی زمین و انرژی هایی که به دست می آوریم به نحوی مطلوب استفاده نماییم که اسراف نشود و با خاموش کردن یک لامپ در هر منزل می توانیم قریب به ۴ نیروگاه را با کاهش فشار مواجه کنیم.
وی ادامه داد: اگر حتی یک لیوان آب را هدر ندهیم، ما می توانیم ملیاردها لیتر آب در سال را صرفه جویی کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان دانش آموزان را به عنوان یک سرمایه اجتماعی توصیف و تصریح کرد: دانش آموزان به عنوان مهندسین و معلمین آینده می توانند چیزهایی را که از معلمان خود یاد می گیرند، برای نسل آینده نیز آموزش دهند.
مسیحی تازیانی گفت: باید به جایی برسیم که کارخانه های ما با حفظ منابع طبیعی وکاشت درخت در اطراف خود به عنوان یک صنعت سبز معرفی شوند.
وی با اشاره به اینکه دانش آموزان به عنوان محافظان زمین می توانند اقدامات خوبی را انجام دهند، ابراز کرد: یکی از اقداماتی که می تواند اثرگذار باشد، تذکر نحوه مصرف پلاستیک به اهل خانواده و تجزیه ناپذیری پلاستیک در زمین می تواند مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان خاطرنشان کرد: عدم آسیب به درختان و بوته ها می تواند به حفظ سلامت زمین کمک شایانی نماید و این امر با تلاش همه مردم محقق می شود.