زوار در مرز خسروی از مسیر جایگزین تردد می‌کنند/ مسیر جدید کاملا امن است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس ،  هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز در نشست شورای زکات استان، اظهار داشت: شورای زکات ظرفیت بسیار خوبی برای استان است و باید از توانمندی دهیاری‌ها برای ترویج زکات استفاده شود. استاندار کرمانشاه ادامه داد: مدیران باید شرایطی به وجود بیاورند که […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس ،  هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز در نشست شورای زکات استان، اظهار داشت: شورای زکات ظرفیت بسیار خوبی برای استان است و باید از توانمندی دهیاری‌ها برای ترویج زکات استفاده شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: مدیران باید شرایطی به وجود بیاورند که مردم به زکات بیشتر متمایل شوند، زکات به‌عنوان یک فریضه مهم، مصداق روشن انسان‌دوستی است که می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم بسیار موثر باشد.

وی درخصوص بازگشایی کامل مرز خسروی نیز، گفت: بازگشایی مرز خسروی شبیه کاشتن یک نهال است و برای تنومند شدن آن باید با احتیاط و مراقبت رفتار کنیم که به نتیجه دلخواه برسد.

بازوند اضافه کرد: مرز خسروی تنها مرزی است که مسافران آن باید از بغداد عبور کنند که این موضوع اساسا یک مزیت است، اما امسال به‌خاطر ناآرامی‌های بغداد مجبور شدیم که موقتا راه جایگزین بیابیم که حشدالشعبی متعهد شد که امنیت آن مسیر را نیز تامین کند.

وی تصریح کرد: این مسیر جدید قبل از کربلای معلی، به نجف اشرف می‌رسد، اما پیش‌بینی می‌کنیم که تا سه‌شنبه مشکلات پیش آمده در بغداد حل شود و به همان مسیر اصلی برگردیم.

بازوند یادآور شد: امنیت در مرز خسروی کاملا برقرار است، اما امکان عبور شبانه وجود ندارد و از ساعت هفت صبح تا ۱۶:۳۰ عصر باز است.

بازوند در پایان از رهنمودهای ارزنده آیت‌الله علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و حمایت‌های ارزشمند وی از مجموعه مدیریت اجرایی استان تشکر کرد.

“بابک پارسا”