سخنرانی فرماندار بندرعباس در آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان

آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان ساعت ۱۷:۳۰ با حضور مسئولین ادارت استان، هنرمندان و گروه های شرکت کننده در جشنواره در مکان سالن فرهنگ فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد. حبیب بهادری فرماندار بندرعباس در این مراسم بیان کرد: از همه بزرگوارانی که در حوزه هنر استان تلاش می‌کنند از جمله مدیرکل […]

آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان ساعت ۱۷:۳۰ با حضور مسئولین ادارت استان، هنرمندان و گروه های شرکت کننده در جشنواره در مکان سالن فرهنگ فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

حبیب بهادری فرماندار بندرعباس در این مراسم بیان کرد: از همه بزرگوارانی که در حوزه هنر استان تلاش می‌کنند از جمله مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان، هیئت‌داوران جشنواره، رئیس انجمن تئاتر و همه هنرمندان استان تشکر می‌کنم که چراغ هنرهای نمایشی را در این استان روشن نگه داشته اند.

حبیب بهادری افزود: سی و پنجمین جشنواره تئاتر در استان هرمزگان نشان از  قوت کار و استمرار هنرمندان استان است. در تکمیل بیانات جناب آقای قادری، داور محترم کشوری جشنواره، نمایشنامه نویسی یکی از مهمترین ارکان تئاتر است که باید به شکل جدی و ویژه ای به آن پرداخته شود. ما اگر نگاه محلی و منطقه ای به این موضوع داشته باشیم قطعاً در سطح بین المللی حرفی برای گفتن خواهیم داشت. قصه های قدیمی بجا مانده از پدربزرگ و مادربزرگ های ما بستر بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به نمایشنامه است.

وی بیان کرد: آروز می کنم روزی بتوانیم در زمینه زیرساخت های هنرهای نمایشی با کمک شهرداران محترم به مرحله ای برسیم که در سطح استان شاهد سالن های حرفه ای تئاتر باشیم که این موضوع همواره و هر ساله از مطالبات جدی و در اولویت هنرمندان هنرهای نمایشی استان بوده است. هرمزگان در زمینه هنرهای نمایشی با توجه به پیشینه ای که دارد حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و نیازمند حمایت و  فعالیت‌های جدی در این زمینه است.

آیین اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، پنجشنبه ۲ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ در سالن فرهنگ فرهنگسرای طوبی در بندرعباس برگزار شد.

گفتنی است: سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، ۳۰ آبان الی ۲ آذر ماه با حضور ۸ گروه نمایشی در بخش صحنه ای و ۷ گروه نمایشی در بخش خیابانی در پلاتو آفتاب، فرهنگسرای طوبی و مکان های عمومی سطح شهر بندرعباس برگزار شد.