شرکت سیمان قشم اخطار زیست محیطی گرفت

شاهمرادجعفری از دریافت اخطار زیست محیطی شرکت  سیمان قشم خبرداد. وی افزود: در پی دریافت گزارش های متعدد مردمی از اهالی روستاهای  توریان ،گیاهدان ،خالدین وشهر رمکان واقع در اطراف کارخانه سیمان قشم مبنی بر انتشار آلودگی و گرد و غبار غلیظ از آن شرکت ، از واحد موصوف بازدید بعمل آمد و پایش های […]

شاهمرادجعفری از دریافت اخطار زیست محیطی شرکت  سیمان قشم خبرداد.
وی افزود:
در پی دریافت گزارش های متعدد مردمی از اهالی روستاهای  توریان ،گیاهدان ،خالدین وشهر رمکان واقع در اطراف کارخانه سیمان قشم مبنی بر انتشار آلودگی و گرد و غبار غلیظ از آن شرکت ، از واحد موصوف بازدید بعمل آمد و پایش های انجام شده حاکی ازایجاد آلایندگی توسط آن شرکت می باشد.
وی ادامه داد:
برابر با مقررات زیست محیطی ، اخطار کتبی صادر شد ،  در صورت عدم رفع آلودگی آن واحد درلیست صنایع آلاینده قرارخواهد گرفت وبرابر با قانون ، قاطعانه برخورد خواهد شد . در ماه های گذشته نیز، مهلت‌هایی مبنی بر رفع آلودگی به  شرکت مذکور  داده شده است  اما اقدامات انجام شده از سوی آن شرکت  مورد قبول اداره محیط زیست قشم نبوده است .
رئیس اداره محیط زیست قشم افزود: آلودگی ناشی از فعالیت شرکت سیمان  بر سلامت مردم ، پوشش گیاهی ، حیات وحش منطقه و محیط پیرامون  آن محدوده ، تاثیر ات منفی دارد.
بر اساس قوانین و مقررات (قانون حفاظت وبهسازی وقانون هوای پاک)آلودگی ناشی ازفعالیت صنعتی ممنوع  و در صورت ایجادآلودگی  با واحدهای آلاینده برخورد قانونی صورت می گیرد .
کفتنی است :
شرکت  سیمان قشم در کیلومتر هفت جاده درگهان به رمکان واقع شده است.