شلیک مستقیم شکارچیان به سمت محیط بان دنا

جانشین فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به تیراندازی شکارچیان غیرمجاز به سمت محیط‌بان پارک ملی دنا گفت: خوشبختانه اکنون حال آقای آذریان مساعد بوده و مشکلی ندارد.

منوچهر فلاحی؛ جانشین فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با درگیری شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان پارک ملی دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ساعت ۱۰ روز گذشته تعدادی از همکاران ما که مشغول گشت‌زنی در منطقه بودند، صدای شلیکی را می‌شوند و برای شناسایی و دستگیری متخلفین به سمت صدای شلیک می‌روند.

وی ادامه داد: در همین حین شکارچیان متوجه حضور محیط‌بانان شده و خود را در قسمتی پنهان می‌کنند اما محیط‌بانان ما به واسطه شناخت دقیقی که از منطقه دارند، به طور نامحسوسی آنها را تعقیب کرده و غافلگیر می‌کنند. سلاح شکارچیان درحالت رگبار بوده و به محض مشاهده محیط‌بانان، به سمت آنها شلیک کرده که متأسفانه یک گلوله به پهلوی راست محیط‌بان آذریان برخورد ‌می‌کند.

جانشین فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست کشور در رابطه با شرایط محیط‌بان آذریان توضیح داد: گلوله وارد پهلوی ایشان نشده بلکه تنها به صورت مورب از پهلوی راست رد شده و بافت را شکافته است. اکنون حال آقای آذریان مساعد بوده و مشکلی ندارد. هنگامی که صدای شلیک شنیده می‌شود، مردم محلی نیز با هلال احمر تماس می‌گیرند و نیروهای هلال احمر و محیط‌بانان پشتیبان نیز برای کنترل شرایط محیط‌بان مجروح سر رسیدند و پس از بررسی مشخص شد که وضعیت ایشان پایدار است.

فلاحی با بیان اینکه متأسفانه شکارچیان متواری شده‌اند، گفت: در لحظه درگیری به واسطه اینکه محیط‌بانان ما به فکر جان همکار مجروح‌شان بودند، به سمت ایشان رفته و دو شکارچی از همین فرصت استفاده کرده و فرار می‌کنند، البته با همکاری دادستان استان به دنبال این هستیم که با استفاده از دکل مخابراتی که در منطقه وجود دارد، تماس‌ها را ردزنی کرده و به متخلفان برسیم.