شناسایی یکی از علت های انتشار بوی نامطبوع روستاهای غرب بندرعباس

به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست هرمزگان انتشار بوی بد و آزاردهنده در  روستاهای غرب بندرعباس و روستاهای شرق بندرخمیرموجب گلایه مردم این مناطق شده است. این اداره کل ضمن پایش های شبانه روزی با جدیت موضوع را پیگیری نمود و جلسات متعدد با حضور اعضاء کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا و […]

به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست هرمزگان
انتشار بوی بد و آزاردهنده در  روستاهای غرب بندرعباس و روستاهای شرق بندرخمیرموجب گلایه مردم این مناطق شده است. این اداره کل ضمن پایش های شبانه روزی با جدیت موضوع را پیگیری نمود و جلسات متعدد با حضور اعضاء کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا و شرکت های پالایشی و نفتی برگزار و احتمالات ممکن بررسی گردید. در پی پایش های شبانه روزی تیم کارشناسی این اداره کل ،چند مکان تخلیه پسماندهای صنعتی در مناطق همچوار صنایع غرب بندرعباس شناسایی گردید که می تواند یکی از علت های انتشار بوی نامطبوع در این روستاها باشد.

تعیین ماهیت پسماندهای تخلیه شده و تطبیق پسماندهای تولیدی ناشی از فرایندهای صنایع پالایشی و نفتی غرب شهر بندرعباس با این پسماندها و شناسایی واحد های صنعتی آلاینده در دست پیگیری و ارجاع به دستگاه قضایی است.