شناور ایرانی متوقف در آب های کویت، رفع توقیف شد

با پیگیریهای مستمر شرکت تایدواتر خاورمیانه، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ پس از توقیف بی اساس نزدیک به ۱۰ ماه در بندر الشعیبیه کویت سرانجام رفع توقیف شد و به سوی آب های سرزمینی کشور حرکت کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و  به نقل از شرکت تایدواتر خاورمیانه، پیرو اطلاع رسانی‌های پیشین، اوایل سال […]

WhatsApp Image 2019 07 24 at 14.29.50

با پیگیریهای مستمر شرکت تایدواتر خاورمیانه، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ پس از توقیف بی اساس نزدیک به ۱۰ ماه در بندر الشعیبیه کویت سرانجام رفع توقیف شد و به سوی آب های سرزمینی کشور حرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و  به نقل از شرکت تایدواتر خاورمیانه، پیرو اطلاع رسانی‌های پیشین، اوایل سال ۱۳۹۷ شمسی پیش از واگذاری مالکیت این شرکت به بخش خصوصی، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ به شرکت الارتیاح برای مدت ۱۸۰ روز به اجاره چارتری واگذار شد که متأسفانه پس از اتمام پروژه و در هنگام خروج شناور از آب‌های تحت کنترل کویت بر طبق مجوز دریافتی از بندر الشعیبیه آن کشور، این شناور توسط گارد ساحلی بندر مذکور توقیف و به مدت حدود ۱۰ ماه در این بندر نگهداری شد.

بیشتر بخوانید:

توقیف نفتکش ایران یک فرآیند امنیتی است نه اقتصادی

اظهارات جدید وزیرخارجه انگلیس درباره تانکر توقیف‌شده

با پیگیری‌های مستمر تایدواتر خاورمیانه و با همکاری دادگاه و قوه قضائیه کشور کویت و سایر نهادهای ایرانی دخیل در پیگیری این پرونده، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ سرانجام رفع توقیف شد و پس از برائت از اتهامات بی اساس مطرح شده، شب گذشته به سوی آب‌های سرزمینی ایران حرکت خود را آغاز کرد. این شناور هم اکنون با ورود به آب‌های بین المللی مسیر خود را به سوی کشور ادامه می‌دهد.
لازم به ذکر است که شناور مذکور دارای یک جرثقیل ۱۰۰۰ تنی است که یکی از کلیدی ترین تجهیزات دریایی در عرصه صنایع فراساحلی کشور به حساب می‌آید. این چرثقیل به لحاظ ویژگی‌ها و قابلیت‌های عملیاتی کم نظیر آن، بخش عمده‌ای از نیاز صنایع فراساحل و نفت و گاز کشور را پوشش می‌دهد.
اروند تاید ۱۰۰۰ اجرای پروژه‌های عظیم ملی و بین‌المللی از جمله نصب جکت نفتی F۴ واقع در میدان نفتی رشادت، نصب سازه فوقانی (LQ) سکوی FX در حوزه نفتی فروزان و نصب پل عظیم معلق در بندر الزور کویت را در کارنامه خود دارد. علاوه بر سوابق مذکور، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ در راستای اجرای پروژه‌های ملی و پروژه‌های سالویج و سایر پروژه‌ها در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
ذکر این نکته ضروری است که مسلماً شرکت تایدواتر خاورمیانه در راستای احقاق حقوق خود، اقدامات لازم را به منظور اخذ غرامت از مقامات بندری کویت به علت توقف بی جهت این شناور در دستور کار قرار خواهد داد.