ج. خرداد ۲۸ام, ۱۴۰۰

شهروندان مخالف عرضه قلیان در ساحل هستند

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به حوادث اخیر و حاشیه‌های ایجاد شده در بحث وانت‌های عرضه کننده میوه و به دنبال آن درخواست فرمانداری، نیروهای ما فعلا هیچ گونه برخورد با این افراد را نداشته و حتی تذکر هم به آنها داده نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، اسماعیل موحدی‌نژاد در هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار برنامه‌ها و عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: در بحث سگ‌های بدون صاحب، با عمل دقیق به دستورالعمل وزارت کشور و ایجاد زیرساخت مناسب در سایت نگهداری این حیوانات، برنامه مدونی در دستور اجرا قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت عرضه کنندگان قلیان در بخش‌های مختلف ساحل، افزود: بر اساس نظرسنجی انجام شده از مردم بندرعباس، حدود ۷۰ درصد شهروندان موافق عدم عرضه قلیان در محدوده ساحل هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: بر همین اساس، با مدیریت معاونت خدمات شهری، روزانه ۲۵ نفر از نیروی مدیریت تخلفات از ساعت ۱۷ تا ۲۲ اقدام به کنترل و ممانعت از فعالیت قلیان‌فروشان در ساحل می‌کنند.

موحدی‌نژاد با اشاره به اجرای طرح تفکیک پسماند شهری با عنوان«تپش» از انتخاب سه محله در شهر بندرعباس به منظور اجرای آزمایشی این طرح خبر داد.

وی از محله اوزیها، نایبند شمالی و گلشهر جنوبی به عنوان سه محله موردنظر یاد کرد و گفت: کاهش زباله و صرفه جویی در منابع و فرهنگ‌سازی و منظور تفکیک پسماندها در مبدا مهمترین اهداف اجرای این طرح هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس همچنین طی سخنانی دیگر اظهار کرد: به منظور ساماندهی ساحل سورو، اجرای طرح پایلوت در این محدوده آغاز شده که طی آن حفظ محیط زیست، معیشت مردم و رونق گردشگری به عنوان اهداف اصلی، مد نظر قرار دارند.

موحدی‌نژاد تصریح کرد: چند هفته قبل در اجرای طرح ساماندهی و جمع‌آوری معتادین و کارتون‌خواب‌ها، ۵۸۶ نفر جمع‌آوری و با هماهنگی صورت گرفته توسط دستگاه قضایی استان هرمزگان با شهرهای محل سکونت اصلی این افراد، بیش از ۴۰۰ نفر از افراد جمع‌آوری شده به محل سکونتشان بازگردانده شده و در کمپ‌های همان شهرها مورد غربالگری و ساماندهی قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: با توجه به حوادث اخیر و حاشیه‌های ایجاد شده در بحث وانت‌های عرضه کننده میوه و به دنبال آن درخواست فرمانداری، نیروهای ما فعلا هیچ گونه برخورد با این افراد را نداشته و حتی تذکر هم به آنها داده نمی‌شود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *