صادرات بخش‌ کشاورزی هرمزگان ۸.۸ درصد افزایش یافته است

عباس مویدی رئیس سازمان جهاد‌کشاورزی در چهارمین نشست شورای هماهنگی بخش کشاورزی که با حضور محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای کمیسیون برگزار شد، اظهارداشت: بخش کشاورزی هرمزگان دارای ۹۵ هزار بهره‌بردار است که در قالب  ۸۰ هزار هکتار زمین، حدود ۲٫۷ از سهم تولیدی کشور در بخش  زراعی […]

عباس مویدی رئیس سازمان جهاد‌کشاورزی در چهارمین نشست شورای هماهنگی بخش کشاورزی که با حضور محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای کمیسیون برگزار شد، اظهارداشت: بخش کشاورزی هرمزگان دارای ۹۵ هزار بهره‌بردار است که در قالب  ۸۰ هزار هکتار زمین، حدود ۲٫۷ از سهم تولیدی کشور در بخش  زراعی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان از نظر تولیدات باغی در سطح مطلوبی قرار دارد، افزود: باغداران ما در ۸۰ هزار هکتار سطح ۲ میلیون ۹۸۰ تن محصول تولید می‌کنند، و در تولیدات باغی ۳٫۷ محصولات باغی کشور را استان هرمزگان تامین می‌کند .

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با بیان اینکه  دوازده رقم از محصولات کشاورزی و باغی هرمزگان دارای رتبه اول تا سوم در تولید کشور هستند گریزی به بخش شیلات زد و گفت: استان هرمزگان از لحاظ تولیدات در بخش آبزیان رتبه نخست کشوری را در اختیار دارد و توسعه این بخش نیاز به عزمی ملی دارد.

مویدی عنوان‌کرد: در دولت سیزدهم رویکرد مناسبی برای افزایش سطح صادرات در پیش گرفته شد و با حمایت‌های استاندار هرمزگان شاهد افزایش سطح صادرات بودیم به نوعی که در صادرات بخش کشاورزی نسبت به سال گذشته ۸٫۸ درصد افزایش را شاهد بودیم و ۵۱۱ هزار تن از محصولات کشاورزی را صادر کردیم.

وی تصریح‌کرد: در حوزه صنایع تبدیلی استان هرمزگان عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته است و در حال حاضر  با ۱۹۲ واحد صنعتی اشتغالی بالغ بر ۵ هزار ۱۳۵ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم با جذب یک میلیون و  ۴۶۰ هزار تن مواد اولیه ایجاد کرده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان عنوان‌کرد: اگر بخواهیم   اوضاع زراعی خود را با کشور مقایسه کنیم شاید عدد قابل توجهی نباشد اما عملکرد و تولیدات بسیار با کیفیت و خوبی را داریم که یکی از دلایل آن آب و هوای مطلوب و کشت خارج از فصلی است که در استان هرمزگان انجام می‌شود.

مویدی خاطرنشان‌کرد: استان هرمزگان یکی از استان‌های مهم در محصولات خارج ار فصل است اما همه ساله چیزی که برای هرمزگان در نظر گرفته نمی‌شود ریسک بالای کشاورزی استان به دلیل کشت در زمستان و عدم پایداری آب و هوا است که درخواست داریم از کمک‌های فنی و اعتباری برای جبران خسارت‌ها یا کمک به کشاورزان در زمان افت قیمت محصول استفاده شود.