رئیس جمهور در بدو ورود به هرمزگان:

صدها پروژه نیمه تمام برای استان هرمزگان عملیاتی شده است

رئیس جمهور در بدو ورود به بندرعباس گفت: صدها پروژه نیمه‌تمام در هرمزگان تکمیل شده و دور نمی‌بینیم زمانی را که یک حرکت جهادی در این استان شکل گرفته است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بدو ورود به استان هرمزگان در فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس اظهارکرد: استان هرمزگان ظرفیت‌های بسیاری در زمینه اقتصاد دریا، گردشگری و صنعتی دارد.

رئیس جمهور افزود: دور نخست سفرهای استانی به برطرف کردن ضرورت‌های استان اختصاص داشت و امروز با تلاش همه، ‌گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی ادامه داد: صدها پروژه نیمه‌تمام امروز عملیاتی شده و ۱۰۵هزار میلیارد تومان جذب سرمایه برای به نتیجه رسیدن این طرح‌ها شده است.

آیت الله رئیسی توضیح داد: استان هرمزگان ظرفیت های زیادی دارد، ظرفیت های بسیاری از اقتصاد دریا، اقتصاد گردشگری، کشاورزی، صنعتی در این استان انجام شده است.

وی گفت: با توجه به نیازهایی که این استان دارد در دور اول سفرهای رییس جمهور ضرورت ها و رفع آنها مورد توجه قرار گرفت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ضمن به نتیجه رسیدن بسیاری از طرح ها و کارهایی که در استان هرمزگان آغاز شده در زمان خودش که دور هم نیست مردم شاهد حرکت جهادی در استان خواهند بود.

وی اضافه کرد: لازم است از پیمانکاران، جوانان، بخش های مختلف و مسوولانی که توانستند در جهت به سامان رساندن این پروژه ها نقش داشته باشند و همچنین از نماینده محترم رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح که بسیار در جهت ساماندهی امور در این استان نقش آفرین هستند، تشکر می کنم.

آیت الله رئیسی بیان کرد: در این ۲ روز به جای جای این استان و بخش هایی که امکان داشته باشد، سر می زنم و کارها را دنبال می‌کنم و آنچه در این استان لازم برای بود در شورای اداری و برنامه ریزی استان برای کارهای آینده تصمیم‌گیری می شود.

وی گفت: آنچه نیاز است برای تصمیم‌گیری در شوراهای عالی و در تهران نیز به تصویب خواهد رسید و تا حصول نتیجه آنها را پیگیری خواهیم کرد.

افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه های دومین سفر استانی رییس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.

وزیران کشور، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در این سفر ۲ روزه، آیت‌الله رئیسی را همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یکهزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال) میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است.