ش. مرداد ۹ام, ۱۴۰۰

طرح تفکیک زباله از مبداء اجرایی می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از اجرای طرح تفیکیک زباله در مبداء با عنوان«تپش» طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، اسماعیل موحدی‌نژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح کاهش هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و تبیین فرهنگ جداسازی زباله‌های قابل بازیافت است.

وی با تاکید بر اینکه تغییر نوع نگاه و نگرش شهروندان در برخورد با پسماند و زباله‌ها نیز مهمترین هدف از اجرای این طرح است، افزود: این طرح هدفمند با همکاری بخش خصوصی و با بهره‌گیری از تبلیغات محیطی و فضای مجازی انجام می‌شود.

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه«تپش» اختصار تفکیک پسماند شهر است، تصریح کرد: به منظور اجرای هرچه بهتر این طرح، از آموزشگران مناسب و مجرب نیز بهره‌گیری شده و این افراد با ارایه آموزش‌های مربوطه به شهروندان نقش قابل توجهی در اجرای طرح دارند.

موحدی‌نژاد بیان کرد: ایجاد بانک اطلاعات مکانی و محلات هدف به منظور اجرای هرچه بهتر این پروژه در دستور کار قرار داشته و اجرای مرحله اصلی طرح نیز بزودی آغاز می‌شود.

این مقام مسئول گفت: بهره‌گیری از توان پیمانکاران تنظیف نیز در اجرای این طرح مدنظر قرار داشته و در ارتباط با این طرح ۱۸ نفر آموزش‌گر و همچنین ناظران مربوط به طرح فعالیت خواهند داشت.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *