د. بهمن ۱۰ام, ۱۴۰۱

طرح زیست محیطی نبرد با غول پلاستیکی در سواحل خلیج فارس اجرا می شود

1 دقیقه خوانده شده

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در شورای اداری بندر لنگه با تاکید بر اجرای طرح نبرد با غول پلاستیکی در سواحل خلیج فارس، افزایش سطح آگاهی ساحل نشینان را مهم ترین اصل در اجرای این طرح دانست.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، پروین فرشچی معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز دوازدهم دی ماه ۹۷ در سفری به این شهرستان در شورای اداری بندر لنگه و بندر کنگ در استان هرمزگان در حضور رؤسای ادارات، ائمه جمعه، فرماندار و شهردار کنگ بر اهمیت محیط زیست خلیج فارس تأکید داشته و اجرای طرح «نبرد با غول پلاستیکی» را در راستای افزایش آگاهی جوامع ساحل نشین قلمداد کرد.
وی آسیب پسماندهای پلاستیکی بر محیط زیست کره زمین و به ویژه دریاها و اقیانوس ها را خارج از حد تصور عنوان کرد و مردم را بزرگ‌ترین سرمایه یک کشور و حس تعلق و مالکیت مردم بر سرزمین شان را راهکاری برای توسعه متوازن و پایدار کشور دانست.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کم توجهی در برنامه های توسعه ایِ دو ده اخیر و شاید صده اخیر را عاملی برای عدم توسعه پایدار استان های ساحلی عنوان کرد وبه هم افزایی دستگاه های ملی در حوزه دریایی برای تدوین سند توسعه دریایی کشور در سال های اخیر اشاره داشت وگفت:  نقش و مطالبه مردم و نهاد های مرتبط را در اجرایی شدن مفاد این سند بسیار ارزشمند و راهگشا است.
در ادامه این نشست مسئولان ادارات دولتی، غیر دولتی و همینطور سازمان های مردم نهاد گزارشی از وضعیت این دو شهرستان بندری ارایه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *