چ. خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۲

طرح های تشویقی برای مشترکین کم مصرف

1 دقیقه خوانده شده

بابک پارسا

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مهندس محمد ذاکری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان در نشست خبری در خصوص گرمای هوا و ضرورت سرفه جویی در مصرف برق بیان کرد : واجب است همکاری زیادی بین شرکت توزیع برق و مردم شکل گیرد ، چرا که گذراندن این روزهای گرم بدون قطعی برق مستلزم این همکاری است ، وی گفت ؛ در روزهای اخیر یک موج گرمای شدید استان را در بر گرفته است و این اتفاق نیاز به سرمایه را بیشتر می کند ، در روزهای گرم افزایش نیاز در استانهای جنوبی همواره صورت میگیرد ، استان هرمزگان نیز از این قاعده مستثنی نیست ؟، لذا باید همه مشترکان این آگاهی را داشته باشند که مصرف برق را با رعایت صرفه جویی داشته باشند ، چرا که رعایت نکردن از سوی مشترکین نه تنها منجر به قطعی برق می شود ، بلکه تاسیسات انتقال برق را هم دچار آسیب میکند .
ذاکری ادامه داد : رسانه های استان به خوبی مطالب مهم شرکت توزیع برق استان هرمزگان را به سمع و نظر مردم استان می رسانند ، مشترکین شرکت توزیع برق باید حتما” در نحوه استفاده از برق رعایت صرفه جویی را داشته باشند .
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت : مصرف برق توسط مشترکین هفته گذشته از مرز مصرف
عبور کردند در هفته گذشته از مرز ۲۰۳۹ عبور و این هفته ۲۱۰۰ را در مصرف داشته ایم و این مهم باعث میشود خاموشی را در شهر داشته باشیم. ذاکری ادامه داد ؛ در ساعات پیک ( ۱۳الی ۱۵ ) مردم از یک کولر استفاده کنند ، همچنین لوازم پرمصرفی مانند ؛ لباسشویی ، ظرفشویی ، آبگرمکن و اتو نباید در ساعت پیک مصرف استفاده شود ، سرویس کولرها و سایبان زدن روی آنها نیز تا بیست درصد مصرف برق را کاهش میدهد، لذا همین مورد را اگر مشترکین انجام دهند تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد و شاهد خاموشی در شهر نباشیم.
وی خاطر نشان کرد : هیچ برنامه ای برای خاموشی در شهر نداریم ولی آمادگی خاموشی را داریم ، هرچند امیدواریم با رعایت مصرف از سوی مشترکین خاموشی در شهر را نداشته باشیم .
این مقام مسئول افزود : طی اعلام گزارشها از سایر استانها ، شاهد همراهی مشترکین همه استانها هستیم و این بسیار جای امیدواری دارد ، چرا که شبکه برق سراسری می باشد و همه مردم کشور باید در مصرف صرفه جویی داشته باشند ، در استان هرمزگان ۷۰% مصرف برق توسط مشترکین خانگی می باشند و به همین علت است که تاکید بر مصرف صرفه جویانه به مشترکین خانگی بیشتر است ، چرا که سهم مصرف خانگی برق در استان هرمزگان بسیار بالا می باشد .
ذاکری اظهارداشت : در سال جاری از سوی وزارت نیرو برنامه های تشویقی برای مشترکین خانگی نیز تدوین شده است ، البته در سنوات گذشته بیشترین برنامه های تشویقی در صرفه جویی برای صنایع اعمال میشد . اما برنامه های مشترکین خانگی نیز اعمال خواهد شد .
این مقام مسئول ادامه داد : میزان استاندار مصرف هر مشترک خانگی ۳۰۰۰ کیلووات ساعت در ماه می باشد و از ابتدای خرداد ماه سال جاری طرحی تشویقی اعمال شده است ، این طرح به گونه ای است که ؛ اگر مشترکی در ماه کمتر از الگوی مصرف (۳۰۰۰ کیلووات ساعت ) مصرف برق داشته باشند به ازای هر ۱۰ کیلووات مصرف کمتر ، ۲۰% کاهش قیمت را اعمال خواهیم کرد ، و مشترکین پر مصرف به ازای هر ۱۰ کیلووات ساعت مصرف بیشتر ، ۱۶% افزایش قبض را خواهند داشت ، ذاکری گفت : از ۵۶۰ هزار مشترک خانگی در استان، ۵۸ هزار مشترک ، بعنوان مشترک پرمصرف شناخته شده اند . وی همچنین به طرح های تشویقی استانی اشاره کرد و بیان کرد مشترکین کم مصرف شرکت توزیع برق استان هرمزگان از سوی این شرکت با اهداء جوایزی تشویق خواهند شد . لازم به ذکر است ؛
اپلیکیشن تلفن همراهی طراحی شده است که مصرف هر کدام از لوازم خانگی را نشان خواهد داد و مردم میتوانند با اطلاع از مصرف هر وسیله برقی ، این مصرف را مدیریت نمایند
محمد ذاکری تصریح کرد : استفاده از مواد های خود تامین و خرید تضمینی برق خواهیم داشت و در کل استان بالغ بر ۸۰۰ مورد کوچک و بزرگ وجود دارد ، ذاکری گفت ؛ در شبکه توزیع برق دارای تلفات حدود ۱۱% می باشد و به دنبال این هستیم که با ترمیم خطوط توزیع این اتلاف را به کمترین اندازه برسانیم . وی فرسودگی و مشکلات فنی از جمله علت های این اتلاف می باشد .
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان در خصوص تعطیلی پنجشنبه های ادارات افزود : حدود ۶% از مصرف برق توسط ادارات است ، و تعطیلی پنجشنبه ها و کم کردن ساعات کار در طول هفته کمک خوبی به شرکت توزیع برق خواهد بود ، ادارات بعد از تعطیلی باید تا ۲۰% کاهش پیدا کند و چنانچه شاهد پایین نیاوردن مصرف برق ادارات بعد ساعات کاری باشیم ، از مرکز پایش مشاهده و برق آن اداره را بطور کامل قطع خواهیم کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *