علیرضا صالحی : مجمع مطالبه‌گران مردمی ترین تشکلی است که کار مطالبه‌گری را دنبال می‌کند

علیرضا صالحی در نشست دبیران مجامع مطالبه‌گران شهرستانهای استان هرمزگان با اشاره به برگزاری نشست‌های متععد مجمع با مطالبه‌گران، اظهار کرد: وسعت استان هرمزگان کار را برای حضور در شهرستانها و میان مردم سخت کرده ولی بسیار علاقه‌مند هستم که اینگونه جلسات هم اندیشی را در میان مردم برگزار کنیم. به گزارش پایگاه خبری صدای […]

علیرضا صالحی در نشست دبیران مجامع مطالبه‌گران شهرستانهای استان هرمزگان با اشاره به برگزاری نشست‌های متععد مجمع با مطالبه‌گران، اظهار کرد: وسعت استان هرمزگان کار را برای حضور در شهرستانها و میان مردم سخت کرده ولی بسیار علاقه‌مند هستم که اینگونه جلسات هم اندیشی را در میان مردم برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون : وی با بیان اینکه هدف ما از برگزاری این نشست‌ها نزدیک شدن ذهن‌ها به یکدیگر است، افزود: افزایش خروجی کار و بهبود عملکرد در مأموریتی که به ما در مجمع مطالبه‌گران سپرده‌شده است از موضوعاتی است که در جلسات دبیران شهرستانها با دبیر مجمع استانی آن را دنبال می‌کنیم.

دبیر مجمع مطالبه‌گران استان هرمزگان ادامه داد: از ابتدای حضور در مجمع مطالبه‌گران استان هرمزگان بعد از دوره کوتاهی از شناسایی مطالبه‌گران و شناسایی ظرفیت‌ها، تأکید کردیم که یکی از ظرفیت‌ها و شاید مهم‌ترین ظرفیتی که برای مجمع مطالبه‌گران استان هرمزگان مهیا شده ارتباط و تعامل با دستگاه قضایی است.

صالحی اذعان داشت: می‌توان گفت مجمع مطالبه‌گران مردمی ترین تشکلی است که کار مطالبه‌گری را دنبال می‌کند و این در حالی است که برخی به اسم مطالبه‌گری، سهم خواهی خود را مطالبه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت مطالبه‌گری در شهرستانها درون استان طی سال‌های گذشته تا حدودی مغفول مانده و توجه کمتری به آنها شده است، گفت: این توجه «مجمع مطالبه‌گران» به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم حکمرانی به شهرستانها یک مزیت است.

علیرضا صالحی ادامه داد: نکته دیگر اینکه در شهرستانها توقع این است که مسائل نسبت به مرکز استان خیلی سریع‌تر و سهل‌تر دنبال شود و اگر مجمع مطالبه‌گران در هرمزگان تمرکز روی موضوعات و مسائل خرد داشته باشد توقع حل کردن مشکلات بیشتر است؛ این ظرفیت دیگری است که نقش مهم مجامع مطالبه‌گری در شهرستانها را برجسته می‌کند.

دبیر مجمع مطالبه‌گران استان هرمزگان با تأکید بر اینکه توقع داریم مسائل را در استان‌ بهتر حل کنیم، ادامه داد: نگاهی که ستاد مرکزی برنامه اطلاعات مردمی دارد این است که باید در جامعه ایجاد امید کنیم؛ به‌عنوان یکی از مأموریت‌هایی که در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد باید به سمت ایجاد امید با توجه به شرایط کنونی جامعه برویم.

بنابراین گزارش، نشست دبیران مجامع مطالبه‌گران استان هرمزگان با دبیر مجمع مطالبه‌گران استان خردادماه سال ۱۴۰۱، در بندرعباس برگزار شد.

این نشست با حضور دبیر مجمع مطالبه‌گران استان هرمزگان، معتمدنیا معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان هرمزگان و گلستانی پور مسئول حوره ریاست استانداری هرمزگان به‌صورت استانی برگزار شد