علی سلاجقه با استقبال اینجر اندرسن وارد کنیا شد/دیپلماسی فعال محیط زیست دولت مردمی

علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در راستای دیپلماسی فعال محیط زیستی دولت مردمی با استقبال رسمی اینگر اندرسون، رییس برنامه جهانی محیط زیست و به منظور شرکت در ششمین مجمع جهانی محیط زیست وارد کنیا شد.

علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در راستای دیپلماسی فعال محیط زیستی دولت مردمی و به منظور شرکت در ششمین مجمع جهانی محیط زیست وارد کنیا شد.

همچنین بخش بلند پایه این نشست با مشارکت و حضور سران و‌ وزرای محیط زیست بیش از ۱۸۰ کشور در تاریخ های ۱۱-۱۰ اسفند برگزار می گردد. معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در رأس هیأتی متشکل از مدیران و کارشناسان در نشست حاضر حضور یافته است.

علی سلاجقه عصر امروز به وقت کنیا در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد. همچنین با توجه به اینکه ملاحظات کشورهای دیگر نسبت به بندهای قطعنامه ” مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار” که به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفته، دریافت گردیده است، احتمال تصویب آن در روزهای پایانی این اجلاس بین المللی قوت گرفت.

در چند روز اخیر جمهوری اسلامی ایران در سطح هیاتی بلندپایه در این اجلاس حضور یافته است . این اجلاس که از تاریخ ۷ اسفند ماه ۱۴۰۲ در نایروبی کنیا آغاز شد، قصد دارد تا ۱۹ پیش نویس قطعنامه و دو پیش نویس تصمیم گیری که پیش از این توسط کمیته باز نمایندگان دائمی (OECPR) تصویب و ارسال شده بود را بررسی کند.