عملیات کانیتنری در بندر شهید رجایی به مرز ۱٫۲میلیونTEU رسید

عملیات کانیتنری در بندر شهید رجایی به مرز ۱٫۲میلیونTEU رسید/ رشد ۵درصدی کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش ۵درصدی عملیات جابجایی تعداد کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “اله مراد عفیفی پور” با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید […]

عملیات کانیتنری در بندر شهید رجایی به مرز ۱٫۲میلیونTEU رسید/ رشد ۵درصدی کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش ۵درصدی عملیات جابجایی تعداد کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “اله مراد عفیفی پور” با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی ، اظهار داشت: طی دوره زمانی اول فروردین تا ابتدای دی ماه ۹۸، یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۳۶۰ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع ۹۹۷ هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی نه ماهه اخیر، نزدیک به ۲۲۰ هزارTEU ترانشیپ شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵درصدی داشته است.

عفیفی پور اضافه کرد: همچنین ۱۳۰ هزار TEU کانتینر مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر ۲۷۵ هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد ۵ درصدی و ۳۷۲ هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش ۱۶درصدی در این بندر خبر داد.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از دو پایانه‌ بزرگ کانتینری و برخورداری از ۳۰ گنتری کرین(جرثقیل کشتی به ساحل)، به‌عنوان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.