فاطمه جراره اطلاعات بودجه، طرح‌ و پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌های شهرداری در اختیار مردم قرار می‌گیرد

شعار شفافیت اعضای شورای شهر بندرعباس با یک طرح جامع عملی می‌شود/اطلاعات بودجه، طرح‌ و پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌های شهرداری در اختیار مردم قرار می‌گیرد/ کمیته حسابرسی شورا و شهرداری ایجاد خواهد شد/   فاطمه جراره در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک روز دانشجو اظهارداشت: روز ۱۶ آذر نقطه عطفی در […]

شعار شفافیت اعضای شورای شهر بندرعباس با یک طرح جامع عملی می‌شود/اطلاعات بودجه، طرح‌ و پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌های شهرداری در اختیار مردم قرار می‌گیرد/ کمیته حسابرسی شورا و شهرداری ایجاد خواهد شد/

 

فاطمه جراره در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک روز دانشجو اظهارداشت: روز ۱۶ آذر نقطه عطفی در تاریخ کشور و جنبش دانشجویی است این جنبش خود را در درون نظام تعریف می‌کند، آزادی خواهی و اعتقاد و باور به حق قانونی مردم، آزادی بیان و اندیشه  بخشی از هویت دانشجویان است.

 

رئیس شورای شهر بندرعباس با تاکید بر اینکه شعار ما هنگام انتخابات شفافیت بوده گفت: بر عهدی که با مردم بستیم پایبندیم در همین راستا یک طرح داریم که در مراحل آخر بررسی کارشناسی است و بعد از نهایی شدن در اختیار اعضا قرار گرفته و در انتها برای تصویب به صحن شورا آورده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: شفافیت حق مردم بوده و برای شورا و شهرداری الزامی است تا با تکیه بر این اصل مهم آن مانع از بروز فساد و صیانت از همکاران شویم.

 

جراره گفت: شفافیت در شورای شهر و شهرداری همواره یک دغدغه مهم شهروندان بوده و در این طرح ما مواردی همچون تعداد نیرو و پرسنل شهرداری، املاک شهرداری و سازمان‌های تابعه، بودجه جاری و عمرانی و معاملات شهرداری و مدت زمان اجرای پروژه و شفاف سازی در زمینه پیمانکاران و بودجه تخصیص یافته گنجانده شده است که در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا اطلاعات کامل داشته باشند.

جرا1

وی ادامه داد: یک مسئله دیگر مبحث حسابرسی است، طرح ایجاد کمیته حسابرسی داریم که زیر نظر رئیس شورا تصویب می‌شود افرادی در این کمیته مشخص خواهند شد شامل نماینده شهردار، دو عضو شورا و یک شخص مستقل نیز خارج از شهرداری خواهد بود که مسائل مالی و حسابرسی شهرداری و شورا را انجام دهند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اهداف این طرح گفت: مهم‌ترین اهداف ایجاد این کمیته کمک به استقرار نظام راهبردی شهرداری، نظارت بر فرآیند گزارشگری مالی و غیر مالی، نظارت و کنترل جامع دقیق قوانین و مقررات، ارتقا فرهنگ مدیریت عملکرد، کمک به حفظ و حمایت از مسئول حسابرسی داخلی و ارزیابی دوره‌ای نظام راهبری شهرداری است که به مدت ۳ سال مصوب می‌شود و تمام موضوعات و مسائل حسابداری انجام می‌شوند و اطلاعات کامل مسائل مالی شهرداری در اختیار اعضای شورا قرار خواهد گرفت تا شورای وعده داده شده حامی شفافیت محقق شود.

 

وی در ادامه با تبریک روز جهانی معلولان گفت: جامعه معلولان از شورا و شهرداری یک سری درخواست‌ها دارند و امیدواریم همکاری موثری در راستای کاهش مشکلات این قشر عزیز داشته باشیم.

 

جراره گفت: قطعا از شورای انقلابی و شهرداری ‌که با همین تفکر انتخاب شده است انتظار می رود که مطالبات به حق این قشر را رسیدگی کنند.

 

وی ادامه داد: در شورای پنجم بنا بود برای مناسب سازی معابر شهری از خود جامعه معلولین نماینده‌ای در کمیته مناسب سازی حضور پیدا کنند اما تا الان یک سری اتفاقات افتاده است که این امر محقق نشده و از این رو قطعا باید از این به بعد نماینده جامعه معلولین در تایید طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری مشارکت کند.

 

وی همچنین از اهدای ۱۲ دستگاه ویلچر به جامعه معلولین استان هرمزگان خبر داد.

 

بابک پارسا ///