فرماندار قشم: مدیریت روستایی تلفیق دانش، هنر و قانون است

  فرماندار شهرستان قشم گفت: مدیریت روستایی و برقراری توازن بین توقعات مردم و الزامات و برنامه ریزی قانونی یکی از کارهای سخت و در عین حال ظریف است. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر علیرضا نصری در جمع دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان  تصریح کرد: تلفیق اقدامات قانونی و جلب رضایتمندی مردم […]

 

فرماندار شهرستان قشم گفت: مدیریت روستایی و برقراری توازن بین توقعات مردم و الزامات و برنامه ریزی قانونی یکی از کارهای سخت و در عین حال ظریف است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر علیرضا نصری در جمع دهیاران روستاهای بخش مرکزی شهرستان  تصریح کرد: تلفیق اقدامات قانونی و جلب رضایتمندی مردم نیازمند آشنایی با قانون و مقررات و بهره گیری از علم مدیریت و بنوعی مدیریت هنرمندانه است.

دکتر نصری تصریح کرد: آنچه در سیستم های مدیریتی با عنوان راندمان کاری و اثربخشی از آن نام برده می شود؛ محصول برنامه ریزی کارشناسی شده و منطبق بر شیوه های علمی در کنار مشورت پذیری، بهره گیری از تجربه های مناسب با شرایط و خلاقیت در اجرا است.

فرماندار شهرستان قشم، جلب اعتماد مردم و اطمینان از اثر بخشی نظر و انرژی که صرف  بهبود محیط زندگی خود می کنند را بسیار مهم و ضروری در گسترش روحیه مشارکت جویی و همراهی با برنامه های در دست اجرا ذکر کرد.

او با یادآوری ضرورت نگاه همه جانبه نگر و تلاش برای ایجاد توسعه متوازن، تاکید کرد: توسعه پایدار زمانی محقق می شود که همه ابعاد  آن با لحاظ زیر ساخت و الویت های مورد نیاز مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

فرماندار قشم که در دیدار با دهیاران بخش مرکزی به مناسبت ۱۴ تیر روز دهیار به آنان گفت: همانقدر که توسعه عمرانی و تامین زیر ساخت های فیزیکی در حوزه راه، بهداشت و  آموزش مهم و حیاتی است، آموزش و اقناع سازی مباحث مختلف هم ضروری است و به عنوان زیر ساخت و پایه پیشرفت و توسعه پایدار نباید نادیده گرفته شود.

دکتر علیرضا نصری با اشاره به ظرفیت های گردشگری به عنوان یکی از نقاط قوت اکثر روستاهای شهرستان، اضافه کرد: در کنار رونق اشتغال و معیشت، نقش پذیری مردم در مقام سفیران فرهنگی و انتقال آداب و رسوم محلی به گردشگران به جذب بیشتر گردشگر و  گسترش این صنعت کمک می کند.

دکتر نصری، آموزش های توجیهی، اقناعی در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی حوزه کرونا، مقررات ساختمان سازی و جمع آوری زباله را از دیگر موضوعات مورد نیاز و مهم برای بهبود شرایط زندگی عمومی بر شمرد و تاکید کرد: تربیت شهروند یا روستاوند مشارکت جو با استفاده از تجربه و علم اساتید فن و نفوذ کلام معتمدین و چهره های مورد اعتماد روستایی به روان شدن مدیریت کمک می کند.

فرماندار شهرستان قشم همچنین از پیگیری های مهندس محمد جهین  بخشدار مرکزی و ایجاد هماهنگی مناسب و اهتمام دهیاران به اجرای برنامه و دستورالعمل ها قدردانی و تصریح کرد: ارتقاء دهیاری ها در رتبه های مختلف،  نشانه تلاش و توجه شما به شاخص های مورد نظر بوده است.