فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد : رشد۴۷۰ درصدی کشفیات صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال۹۸

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد : رشد۴۷۰ درصدی کشفیات صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال۹۸ حضور پررنگ و موثر یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در دریا و سواحل هرمزگان توقیف ۱۹۸ فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان […]

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد :

رشد۴۷۰ درصدی کشفیات صید غیر مجاز نسبت به مدت مشابه سال۹۸

حضور پررنگ و موثر یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در دریا و سواحل هرمزگان

توقیف ۱۹۸ فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان باتاکید بر حضور پررنگ و تاثیر گذار این یگان در دریا و سواحل هرمزگان، از توقیف ۱۹۰ فروند شناور متخلف و بی هویت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان در هرمزگان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی شیلات هرمزگان، سرهنگ محمد حسن آزادی با بیان اینکه هرمزگان گسترده ترین استان و باطول بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر نوار ساحلی با جزایر ۱۴ گانه  کشور است افزود: استان هرمزگان دارای ۲۲بندر صیادی و موج شکن  و ۳۹ مرکز تخلیه صید،برخورداری از  چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور صیادی و بالغ بر ۳۲ هزار نفر صیاد  که از طریق صید و صیادی امرار معاش می نمایند و مهمترین وظیفه و ماموریت یگان حفاظت از منابع و ذخایر آبزیان در آبهای تحت حاکمیت جهموری اسلامی ایران اعم از آبهای داخلی ، مرزی و دریایی می باشد .

وی از کشف ۲۶ دستگاه تور پرساین، پنج  دستگاه تور پرده،۱۸۸دستگاه تور و تخته ترال قایق ، بالغ بر ۱۴ دستگاه تور و تخته ترال لنج  و بالغ بر دوهزار ۲۹۳ طاقه تور منوفلامنت توسط یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از ابتدای سال تا نیمه اسفند ماه سال ۹۹ خبر داد .

آزادی همچنین از  توقیف ۱۹۰ فروند شناورغیرمجازو متخلف شامل ۵۵ فروند قایق،۱۴ فروند کشتی و ۱۱۶ فروند شناور لنج صیادی(معرفی شده به کمیسون تخلفات صیادی) و پنج فروند شناور لنج بی هویت از ابتدای سال تا نیمه اسفندماه سال ۹۹ خبر داد .

صید 2وی با بیان اینکه همچنین میزان کشفیات با انجام عملیات های مناسب  علیرغم کمبود نیروی انسانی و امکانات رشد ۴۷۰ درصدی داشته است افزود : در این مدت بالغ بر ۳۲۷  نفر  صیاد غیرمجاز متهم شناسایی و دستگر و همچنین ۲۰۹ پرونده به شناورهای متخلف به کمیسون تخلفات صیادی معرفی شده اند .

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه  در این مدت حدود ۱۳۰ تن آبزی شامل ماهی و میگو نیز کشف شده است افزود: در این بین همچنین سه دستگاه تراکتور فعال در زمینه صید پره که تراکتورهادر راستای دستور مقام محترم قضایی مصادره گردیده و دوخودرو نیمه سنگین  حامل آبزیان غیر مجاز نیز کشف و توقیف گردید .

 سرهنگ آزادی با تاکید بر اینکه صیادان زحمت کش و سخت کوش ، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب در آمد می کنند گفت : صیانت از حقوق صیادان ، آرامش ، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی آنها برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت منابع آبزیان است که این یگان با تمام توان خود در مقابل سود جویان صید غیر مجاز می ایستدو با متخلفین صید و صیادی غیرمجاز برخورد و به مراجع قضایی معرفی می نماید .

 وی افزود:  شماره تلفن  ستاد یگان استان۳۳۳۳۱۴۳۴ آماده دریافت هر گونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

بابک پارسا ////

ثببقققق