فروش کالاهای تقلبی سلامت محور در فضای مجازی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است

پنجمین جلسه کمیته حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه با حضور دستگاه های عضوء درسازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  در این جلسه که اعضاء کمیته حمایت از تولید حضور داشتند، پس از ارائه گزارش عملکرد در رابطه با افزایش توان […]

پنجمین جلسه کمیته حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه با حضور دستگاه های عضوء درسازمان صنعت ، معدن و تجارت استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  در این جلسه که اعضاء کمیته حمایت از تولید حضور داشتند، پس از ارائه گزارش عملکرد در رابطه با افزایش توان بازرسی جهت پیگیری و جمع آوری محصولات آرایشی و مواد غذایی سلامت محور که بصورت قاچاق در واحدهای صنفی عرضه می گردد مواردی مطرح شد.

در ادامه همچنین موضوع آموزش و اطلاع رسانی در خصوص محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی سلامت محور در دستور کار این جلسه قرار گرفت.

عبدالرضا پیروی منش در این جلسه گفت: لوازم های آرایشی که با برندهای معروف که از مواد نامرغوب در تولید آنها استفاده شده است، از طریق کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس به صورت هدفمند به کشور وارد و علاوه بر مباحث اقتصادی ، سلامت جامعه را تهدید می کند.

معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان  بر تشکیل منظم جلسات کارشناسی، تسریع در ساماندهی واحدهای عرضه کننده کالای آرایشی در فضای مجازی  و برخورد با واحدهای فاقد مجوز، برخورد و جمع آوری ویترین های تبلیغی کالای آرایشی و سلامت محور ، ورود بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه به سطح عرضه، برنامه ریزی در راستای اطلاع رسانی و آموزش به عموم مردم راجع به مضرات استفاده از محصولات آرایشی نامرغوب، تشدید بازرسی های سطح عرضه، شناسایی برندهای تقلبی و قاچاق تاکید کرد.

وی عنوان کرد: به منظور اطلاع رسانی برای عموم شهروندان و آگاهی بخشی، صدا و سیما بعنوان مسئول کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نسبت به برگزاری میز گرد در راستای اطلاع رسانی شهروندان در تقاضای کالای تقلبی سلامت محور از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی با هماهنگی دستگاه های مرتبط اقدام نمایند.

معاون بازرسی و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان در پایان افزود: در ۶ ماهه نخست سالجاری بیش از ۸۰۰ مورد بازرسی از واحدهای لوازم آرایشی و بهداشتی توسط بازرسان سازمان انجام شده است که از این تعداد بازرسی تعداد ۱۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۸ میلیون ریال تشکیل شده است.