فناوری در حوزه محیط زیست نیاز به توجه ویژه دارد

نورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در جشنواره تجلیل از «پژوهشگران و فناوران برتر سازمان حفاظت محیط زیست» که در سالن همایش های سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، تصریح کرد: جشنواره در ۴ بخش پژوهشگران، فناوران، طرح های پژوهشی برتر و ادارات کل حفاظت محیط زیست فعال در […]

نورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در جشنواره تجلیل از «پژوهشگران و فناوران برتر سازمان حفاظت محیط زیست» که در سالن همایش های سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، تصریح کرد: جشنواره در ۴ بخش پژوهشگران، فناوران، طرح های پژوهشی برتر و ادارات کل حفاظت محیط زیست فعال در حوزه پژوهش و فناوری بود که بعد از طراحی فراخوان آثار متعددی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی افزود: در بخش پژوهشگران، از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان به عنوان پژوهشگر برتر سازمان و از همکاران پژوهشگر استان های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی و خوزستان به ترتیب به عنوان رتبه های اول تا سوم تقدیر شد.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در بخش فناوران اما راه بسیاری داریم و به جز چند مورد میزان مشارکت و کیفیت آثار مطلوب جشنواره نبود که در این حوزه نیز یک نفر از همکاران اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان برگزیده هیات داوران شناخته شد.

مرادی بیان داشت: امیدواریم زمینه ای فراهم شود تا بتوانیم مطابق با نیازهای روز جامعه فعالیت های فناورانه در حوزه محیط زیست را گسترش دهیم و این مساله نیازمند همکاری فعالان این حوزه و اختصاص بودجه مناسب برای حمایت از این حوزه است.

وی اظهار کرد: در بخش سوم ۱۵ اداره کل شرکت کردند که رتبه اول و دوم به طرح های پژوهشی ادارت کل محیط زیست استان‌های خراسان رضوی و قزوین و رتبه سوم به دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی اختصاص یافت.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ادارات کل محیط زیست استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و لرستان به دلیل اهتمام در انجام فعالیت های پژوهشی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان شایسته تقدیر شناخته شد.

مرادی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جشنواره، تبیین جایگاه پژوهش در پیشبرد اهداف حفاظت محیط‌زیست کشور است تصریح کرد: هم‌افزایی برنامه‌ریزان و دست‌اندرکاران، برای تقویت و اشاعه این رویکرد ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد نشاط علمی از جمله دیگر اهداف این جشنواره بود، گفت: لازم است پژوهش به سمتی برود که مسایل و مشکلات در حوزه محیط زیست را حل کند و در این خصوص نیاز به همت مضاعف تمامی ادارات کل و پژوهشگران ستادی داریم.

در پایان این مراسم، نورالله مرادی رئیس جشنواره پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر سازمان حفاظت محیط زیست، تندیس ویژه این جشنواره را به پاس فعالیت‌های پژوهشی و دیدگاه فناورانه علی سلاجقه در حوزه‌های مختلف محیط زیست، به وی اهدا کرد.