فهرست نهایی تیم ملی ایران برای فتح آسیا

کارلوس کی‌روش لیست ۲۳ نفره خود برای حضور در جام ملت‌ها را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش – سرمربی تیم ملی لیست نهایی ثبت شده بازیکنان برای جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ امارات را اعلام کرد. اسامی بازیکنان به این شرح است:دروازه‌بان‌ها: ۱- […]

کارلوس کی‌روش لیست ۲۳ نفره خود برای حضور در جام ملت‌ها را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش – سرمربی تیم ملی لیست نهایی ثبت شده بازیکنان برای جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ امارات را اعلام کرد.

اسامی بازیکنان به این شرح است:دروازه‌بان‌ها:

۱- علیرضا بیرانوند (پرسپولیس تهران)
۲- امیر عابدزاده (ماریتیمو پرتغال)
۳- پیام نیازمند (سپاهان اصفهان)

مدافعان:

۴-رامین رضاییان (الشحانیه قطر)
۵- وریا غفوری (استقلال تهران)
۶- پژمان منتظری (استقلال تهران)
۷- محمد حسین کنعانی زادگان (ماشین‌سازی تبریز)
۸- مرتضی پورعلی گنجی (یوپن بلژیک)
۹- سید مجید حسینی (ترابزون اسپور ترکیه)
۱۰- احسان حاج صفی (تراکتورسازی تبریز)
۱۱- میلاد محمدی (اخمت گروژنی روسیه)

هافبک ها:

۱۲- روزبه چشمی (استقلال تهران)
۱۳- امید ابراهیمی (الاهلی قطر)
۱۴- احمد نورالهی (پرسپولیس تهران)
۱۵- وحید امیری (ترابزون اسپور ترکیه)
۱۶- اشکان دژاگه (تراکتورسازی تبریز)
۱۷- مسعود شجاعی (تراکتورسازی تبریز)

مهاجمان:

۱۸- مهدی ترابی (پرسپولیس تهران)
۱۹- مهدی طارمی (الغرافه قطر)
۲۰- سامان قدوس (آمیان فرانسه)
۲۱- علیرضا جهانبخش (برایتون انگلیس)
۲۲- کریم انصاریفرد (ناتینگهام فارست انگلیس)
۲۳- سردار آزمون ( روبین کازان روسیه)

به این ترتیب محمدرضا خانزاده، سید حسین حسینی، علی قلی زاده، علی علیپور و علی کریمی از فهرست تیم ملی کنار گذاشته شدند تا تیم ملی با ۲۳ بازیکن به جام ملتهای امارات برود .

نکات:

* در جام جهانی ۲۰۱۸، هفده بازیکن لیست تیم ملی لژیونر بودند و برای تیم‌های خارجی بازی می‌کردند. اما در حال حاضر دوازده بازیکن منتخب کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا جز لژیونران هستند.

* کنعانی‌زادگان، پیام نیازمند و احمد نوراللهی اولین تورنمنت رسمی و بزرگ خود را همراه با تیم ملی ایران پشت سر می‌گذارند.

* علی قلی‌زاده، هافبک شارلوا بلژیک که می‌توانست یکی از ستاره‌های ایران‌ در جام ملت‌های آسیا باشد به علت آسیب دیدگی در کنار سعید عزت‌اللهی از لیست تیم ملی خط خورد.

علیرضا جهانبخش، دیگر ستاره تیم ملی هم که چند ماهی است با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کند و چند بازی آخر برایتون را از دست داده است، با تصمیم کی‌روش در لیست نهایی تیم ملی قرار گرفته تا در صورت بهبودی کامل راهی ترکیب شود.

در حالی که در جام جهانی روسیه، خط حمله تیم ملی به طور کامل در اختیار لژیونرها بود، حالا مهدی ترابی با حضورش این انحصار را از بین برده است.

روزبه چشمی که در تورنمت قبلی به عنوان دفاع میانی به بازی گرفته می‌شد حالا با تصمیم کی‌روش و به علت مصدومیت بازیکنان، به خط میانی منتقل شده است.

* استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با سه بازیکن و ترابزون اسپور ترکیه با دو بازیکن بیشترین نماینده را در ترکیب منتخب کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا دارند.

* صادق محرمی و کاوه رضایی بدون حضور در تمرینات تیم ملی در قطر از لیست منتخب برای حضور در جام ملت‌های آسیا خط خوردند که این نکته جالب توجهی است