فیصل دانش : اهمیت و توجه بیشتر به آموزش فنی و حرفه ای باعث توسعه مهارت در شغل و حرفه جامعه خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “فیصل دانش” درهشتاد وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار تعامل و هم اندیشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان با حضور قائم مقام شهردار بندرعباس و معاونین اداره کل فنی و حرفه ای استان هرمزگان برگزار […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “فیصل دانش” درهشتاد وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار تعامل و هم اندیشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان با حضور قائم مقام شهردار بندرعباس و معاونین اداره کل فنی و حرفه ای استان هرمزگان برگزار شد، گفت: شورای شهر بندرعباس متعلق به همه اقشار مختلف جامعه است و در راستای رفع مشکلات معیشتی و اشتغال مردم مشتاق هستیم و یکی از عمده ترین دلایل مراجعات مردمی به شورای شهر، اشتغال جوانان بیکار و تحصیل کرده است و اعضای شورا نیز به واسطه حضور در محلات مختلف مشکلات بیکاری را به خوبی احساس می کنند .

?فیصل دانش بیان کرد: یکی از سازمان های موثر در رفع مشکلات جوانان ، آموزش فنی و حرفه ای است که میتواند باعث توسعه مهارت آموزی و اشتغال پایدار باشد. مراکز فنی و حرفه ای باید به گونه ای عمل کنند که احساس نیاز به آموزشهای مهارتی در مردم ایجاد شده و با تشکیل کلاس های فنی بتوان مهارت جوانان را در حرفه های مختلف بالا برد.

?دانش افزود: باید آموزش های لازم به جوانان در راستای جذب بازار کار و توانمند سازی آنها توسط سازمان فنی و حرفه ای صورت گیرد.

?فیصل دانش، ضمن انتقاد از این اداره کل ،اشاره نمود، بنظر میرسد این مرکز به اندازه کافی نسبت به معرفی خود و کلاس های آموزشی تلاش موثری را نداشته که امید است منبعد این خدمات بصورت شفاف و با آماری دقیق تر، فعالیت ها و تلاش هایش را در اختیار مردم قرار دهد.

?رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه با اشاره به ساماندهی کارگران خیابانی بیان کرد: وجود تجمعی از کارگران خیابانی در بعضی از نقاط سطح شهر زشتی ، نازیبایی و نا امنی بوجود آورده است. وی عنوان نمود، طرحی تحت عنوان ساماندهی کارگران خیابانی مطرح است که این موضوع از طریق کمیسیون خدمات شهری مطرح و برای تصویب نهایی به صحن شورا ارجاع داده خواهد شد، تا با همکاری و همراهی دستگاههایی همچون اداره کل فنی وحرفه ای و اداره کار و امور اجتماعی این معضل در شهر بندرعباس از بین برود.

”بابک پارسا”