فیصل دانش : حقوق کارگران شهرداری باید به موقع پرداخت گردد

?به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با موضوع تعامل و هم اندیشی با اداره کل فنی حرفه ای برگزار گردید، فیصل دانش رئیس شورای شهر بندرعباس ضمن تبریک روز دانشجو، به عقب افتادن حقوق پرسنل شهرداری اشاره کرد، و گفت : اگر کارگران شهرداری به موقع حقوق […]

?به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با موضوع تعامل و هم اندیشی با اداره کل فنی حرفه ای برگزار گردید،
فیصل دانش رئیس شورای شهر بندرعباس ضمن تبریک روز دانشجو، به عقب افتادن حقوق پرسنل شهرداری اشاره کرد، و گفت : اگر کارگران شهرداری به موقع حقوق نگیرند باید از کجا مخارج زندگیشان را تامین کنند و این یک موضوع مهم است و شهرداری بهتر است به سرعت نسبت به این مهم رسیدگی انجام دهد.

1522405 84773

در نطق پیش از دستور پرویز سالاری ضمن گرامیداشت یاد شهدای فنی حرفه ای و نیز تبریک روز دانشجو بیان کرد : دانشجویان بعنوان قلب تپنده جامعه هستند و پیشرو در مطالبه گری و استکبارستیزی،

?پرویز سالاری افزود ؛ مسئله خروجی آموزش شهرداری چه چیز است، یک مسئله مهم کاهش حقوق کارگران است که این امری غیر کارشناسی است، مسئله دوم پایانه مسافربری بندرعباس است، سازمان حمل و نقل و پایانه ها باید پاسخگوی جامعه باشد.

? خانم فاطمه جراره عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در جلسه شورای شهر در خصوص کارگران شهرداری بیان کرد ؛ کارگران شهرداری رکن اصلی شهر هستند، چرا نباید به سخنان این قشر گوش داده نشود که آنها مجبور شوند که با اعتراض و تجمع حقوق خود را مطالبه کنند. چرا حقوق کارگران باید کمتر از سالهای قبل باشند، چرا پیمانکار ضعیف انتخاب میشوند که توان پرداخت حقوق کارگرانش را نداشته باشند، متاسفانه پیمانکاران ظاهرا” فقط واسطه بین شهرداری و کارگر هستند و تا از شهرداری پول دریافت نکنند، هیچ حقوقی را به کارگر پرداخت نمیکنند، در حالی که پیمانکار باید خودش هم توان پرداخت حقوق کارگرانش را داشته باشد.

? نظری معاون مدیرکل اداره فنی حرفه ای استان هرمزگان در هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر بندرعباس بیان کرد : مهمترین وظیفه سازمان فنی حرفه ای آموزش دادن و ارتقاع ظرفیت وخودباوری افراد جامعه است ، یک اختلاف بزرگ بین فنی حرفه ای با دیگر مراکز آموزشی این است که محدودیت سنی ندارد و این نکته یک موضوع مهم است که هر قشری و با هر سطح سوادی میتوانند در دوره های آموزشی عملی شرکت نمایند

WhatsApp Image 2018 12 10 at 09.56.38وی گفت ؛ در صنایع ، پادگانها و زندانها درهرحال اموزش به اشخاص هستیم که افراد بعد از دوران خدمت و یا آزادی از زندان بتوانند با توجه به تخصصی که آموخته اند و وارد بازار کار شوند.

نظری افزود ؛ آموزشگاههای سطح شهر نیز زیر نظر فنی حرفه ای هستند و گواهینامه پایان دوره را فنی حرفه ای صادر میکنند، همچنین افرادی که قصد خروج از کشور را دارند میتوانند از این گواهینامه ها برای اشتغال در خارج از کشور نیز استفاده نمایند.

وی خاطرنشان کرد : قدرت گرفتن فنی حرفه ای هر شهر منجر به بالا رفتن سطح تخصص جامعه میشود، چرا که جمعیت متخصصین ان شهر افزایش پیدا خواهند کرد ، نظری تصریح کرد : متاسفانه در شهر آموزشگاه های غیرمجاز وجود دارد و اگر شهرداری این همکاری را با فنی حرفه ای نماید و مکانهای تبلیغاتی را دز اختیار فنی حرفه ای قرار دهد که ما توسط آن بتوانیم آموزشگاهای مجاز را به مردم معرفی کنیم.

WhatsApp Image 2018 12 10 at 09.57.01
? پرویز سالاری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد : متاسفانه تنها آموزشگاه فنی حرفه ای به بخش خصوصی اجاره داده شده است، چرا برخی از کارگاه های آموزشی دولتی تعطیل شدند و کارگرانی که نیاز به اموزش دارند مجبور هستند به آموزشگاه های خصوصی؟
به نظر من انحراف سازمان فنی حرفه ای بالای نود درصد است و از بازرسی استانداری درخواست دارم نظارت جدی داشته باشند.

“بابک پارسا”