د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

قشم به کتابخانه سیار روستایی نیاز دارد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ناهید سلیمانی احمدی مدیرکل کانون هرمزگان در جلسه شورای اداری شهرستان قشم که با حضور علیرضا نصری فرماندارقشم و مدیران دستگاه‌ها برگزارشده بود نیاز به یک دستگاه کتابخانه سیار روستایی را نیاز فوری این منطقه دانست.

وی افزود:جزیره قشم به دلیل وسعت جزیره و پراکندگی روستاها و نبود دسترسی مردم و به ویژه کودکان به کتاب، به وجود یک کتابخانه سیار نیاز فوری دارد.

ناهید سلیمانی احمدی افزود: با توجه به شرایط قشم، انتظارات از این جزیره بیش از این است و مسوولان باید در این راستا همکاری‌های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون کانون پرورش فکری در قشم به روش مکاتبه ای با چند روستا از جمله درگهان، دولاب، سوزا، برکه خلف و غیر آن خدمات رسانی می کند، اما این خدمات به بخش ادبی محدود می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان تصریح کرد: در صورت ایجاد کتابخانه سیار، امکان ارائه سایر خدمات کانون از جمله امانت کتاب، شعرخوانی، داستان خوانی، کاردستی و غیر آن ممکن می شود.

مدیر کل کانون هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خوداوقات فراغت را یک فرصت مناسب برای شکوفایی و رشد استعدادهای کودکان ونوجوانان دانست و گفت: اوقات فراغت به عنوان یکی از نیازهای اســـاسی هر انســـان به ویژه کودکان و نوجوانان، همــواره مورد توجه صاحب نظرانِ علوم‌تربیتی و پرورشی بوده است واستفاده صحیح از این دوران طلایی رشد وشکوفایی استعداد آن‌ها می‌باشد.  

مدیرکل کانون هرمزگان خاطر نشان کرد: مراکز کانون پرورش فکری در کنار فعالیت‌های ۴۲گانه‌ای که در ابعاد مختلف به حفظ آداب و رسوم و سنت‎ها کمک می‌کند به نیازهای امروزی کودک و نوجوان نیز توجه دارند به عنوان مثال ایجاد فضای علمی نجوم، توجه به رباتیک، آموزش پویانمایی، دعوت از نویسندگان و شاعران برجسته کشور،  برقراری ارتباط چهره‌به‌چهره با کودکان و نوجوانان با پدیدآورندگان آثار برجسته و فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه انرژی و حفاظت از محیط زیست با زبان جذاب قصه و هنر و … از جمله برنامه‎های کانون است که نه تنها در تابستان بلکه در تمامی طول سال به آن توجه می‌نماید.

مدیر کل کانون هرمزگان با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تنها نهاد تخصصی در خصوص غنی‌سازی اوقات فراغت محسوب می‎شود تصریح کرد: افراد ۶ تا ۱۸ سال می‎توانند در کلاس‎های آموزشی کانون شرکت نموده و به مهارت‌های ویژه در زمینه‌های مختلف و متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و دینی دست پیدا کنند.

جلسه شورای اداری شهرستان قشم با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان قشم و مدیران دستگاه‌های اجرایی روز شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک دارای ۵۸ روستاست. این شهرستان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *