کلنگ زنی ۲ کورت شیشه ای استاندارد اسکواش در بندرعباس به زمین زده شد+عکس

کلنگ زنی ۲ کورت شیشه ای استاندارد اسکواش در بندرعباس به زمین زده شد/حمایت شهرداری منطقه ۱ از ورزش مفرح و جذاب اسکواش به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز  طی توافق رئیس هیات اسکواش هرمزگان با مدیر شهرداری منطقه چهار بندرعباس در راستای حمایت از ورزش و […]

کلنگ زنی ۲ کورت شیشه ای استاندارد اسکواش در بندرعباس به زمین زده شد/حمایت شهرداری منطقه ۱ از ورزش مفرح و جذاب اسکواش

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز

 طی توافق رئیس هیات اسکواش هرمزگان با مدیر شهرداری منطقه چهار بندرعباس در راستای حمایت از ورزش و ارتقای سرانه ورزشی شهری، نخستین کورت شیشه ای استاندارد جنوب کشور در پارک ساحلی سورو جنب آکواریوم روباز شهر انجام شد.

ورزش اسکواش همچنان به عنوان یک رشته نوظهور در هرمزگان و ایران شناخته می شود اما فعالیت های همراه با برنامه ریزی هیات اسکواش هرمزگان در مدت زمان کوتاهی توانسته علاوه بر معرفی این رشته ورزشی، مدیران شهری و متصدیان فرهنگ و ورزش استان را راغب به همراهی در ایجاد زیرساخت های لازم جهت توسعه این ورزش در هرمزگان نماید.

طبق گفته مهدی قنبری رئیس هیات ورزشی اسکواش هرمزگان علاوه بر این پروژه، مدیران سایر مناطق شهری بندرعباس با توجه به تحرک این روشته ورزشی از آمادگی برای احداث چندین کورت استاندارد با هدف آموزش و برگزاری مسابقات حرفه ای کشوری در  شهر بندرعباس خبر داده اند.

البته این در حالی است که مدیران اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان در اقدامی تامل برانگیز علیرغم پیگیری های دوساله هیات اسکواش برای دریافت زمین و احداث خانه اسکواش استان از مساعدت با این هیات به طرق مختلف سر باز زدند.

شاید اگر شاهد بی تفاوتی های مدیران مربوطه در اداره کل ورزش و جوانان استان طی دو سال پیگیری های بی وقفه هیات اسکواش نبودیم امروز این ورزش پر طرفدار در هرمزگان صاحب جایگاه و سالن های تمرینی حرفه ای بود، چرا که رئیس و اعضای این هیات علاوه بر آماده سازی نقشه ها با همکاری فدراسیون، توانسته بود با جلب نظر مثبت خیرین اعتبار احداث خانه اسکواش استان را نیز از همان ابتدا جذب نمایند.

دست دست کردن مدیران ورزش و جوانان و موکول شدن درخواست های مکرر هیات برای واگذاری زمین به امروز و فردا موجب گردید تا هم خیر از خیر حمایت و احداث پروژه مذکور بگذرد و هم هزینه احداث با توجه یه تورم روز افزون چندین برابر گردد.