لزوم امیدآفرینی و انعکاس اخبار امیدبخش به جامعه از سوی کارگروه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست

علی سلاجقه در جلسه کارگروه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست که بعدازظهر امروز برگزار شد، با تاکید بر لزوم امیدآفرینی و انعکاس اخبار خوب و امیدبخش به جامعه از سوی کارگروه اطلاع رسانی سازمان، اظهار کرد: وظیفه ما اطلاع رسانی درست، شفاف و به موقع در خصوص اقدامات و دستاوردهای سازمان حفاظت محیط زیست است. […]

علی سلاجقه در جلسه کارگروه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست که بعدازظهر امروز برگزار شد، با تاکید بر لزوم امیدآفرینی و انعکاس اخبار خوب و امیدبخش به جامعه از سوی کارگروه اطلاع رسانی سازمان، اظهار کرد: وظیفه ما اطلاع رسانی درست، شفاف و به موقع در خصوص اقدامات و دستاوردهای سازمان حفاظت محیط زیست است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تلاش های دولت مردمی و انقلابی در ۲ سال گذشته، تقویت امید و باور مردم به آینده و افزایش همراهی آنان با برنامه های دولت، اصلاح تصویر غلط و نادرست رسانه های معاند از دولت مردمی و تقویت سرمایه اجتماعی را در راس برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغی به ویژه در هفته دولت بیان کرد.
وی در خصوص تدوین نقشه راه توسعه پایدار دریامحور در معاونت محیط زیست دریایی وتالاب های سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: تدوین این نقشه راه اقدام بسیار خوب و موثری است که می بایست برای آن کلیدواژه های مناسب طراحی کرد.
معاون رییس جمهور افزود: حتما ضرورت دارد که در تدوین این نقشه راه از نظرات ذی نفعان و ذی مدخلان استفاده شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: همه دستگاه های مخاطب نقشه راه توسعه پایدار دریامحور بایستی در تدوین آن اتفاق نظر داشته باشند تا این نقشه راه از ضمانت اجرایی لازم برخوردار باشد.
سلاجقه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی عظیم اربعین، آن را یک فرصت تبلیغی مناسب برای نشان دادن فرهنگ غنی محیط زیستی شیعه به جهانیان توصیف کرد و گفت: مکتب ما واجد خصوصیات بسیار عالی از جمله توصیه های محیط زیستی است و ما وظیفه داریم که این خصوصیات را به جهانیان نشان دهیم.
وی استفاده از پیامک های محیط زیستی به زوار اربعین را یکی از راه های موثر برای الگوسازی محیط زیستی دانست و بر لزوم استفاده از ظرفیت های مسوولیت های اجتماعی صنایع و شرکت ها در این زمینه تاکید کرد.
گفتنی است در این جلسه که با دو دستور کار ارایه پیوست عملیاتی – رسانه ای اقتصاد دریامحور (پیشران پیشرفت کشور) و گزارش ستاد اربعین سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، معاون محیط زیست دریایی وتالاب های این سازمان توضیحاتی در خصوص تهیه نقشه راه توسعه پایدار دریامحور در این معاونت ارایه کرد و سرپرست دفتر مشارکت های مردمی و مسوولیت اجتماعی این سازمان هم به ارایه گزارش پیرامون اقدامات انجام شده در ستاد اربعین سازمان حفاظت محیط زیست با دو رویکرد اصلی کاهش تولید پسماند و تبیین الگوسازی پرداخت.