مانور اطفاء حریق در منطقه حفاظت شده گنو

مانور اطفاء حریق با مشارکت یگان حفاظت اداره کل محیط زیست هرمزگان، یگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان، جوامع محلی روستای چاهو گنو و نیروی مردمی بسیج تازیان در منطقه حفاظت شده گنو برگزار گردید به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، طیبه شاهی دبیرکارگروه مخاطرات زیست محیطی، محیط زیست هرمزگان گفت  […]

مانور اطفاء حریق با مشارکت یگان حفاظت اداره کل محیط زیست هرمزگان، یگان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان، جوامع محلی روستای چاهو گنو و نیروی مردمی بسیج تازیان در منطقه حفاظت شده گنو برگزار گردید

ض۱

ض۲

ض۳

ض۷

ض۸

ض۱۳

ض۱۱

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، طیبه شاهی دبیرکارگروه مخاطرات زیست محیطی، محیط زیست هرمزگان گفت  : هدف از برگزاری مانور اطفاء حریق ارتقاء توان عملیاتی و مدیریتی نیروهای یگان حفاظت، افزایش توان و سرعت در مواقع بحران و بازآموزی استفاده از وسایل و تجهیزات اطفا حریق  دانست و تصریح کرد: هماهنگی در راستای آمادگی  و اتخاذ اقدامات مناسب فردی و گروهی در هنگام حریق از دیگر اهداف این مانور است.

وی  در حاشیه برگزاری این مانور افزود: افزایش توان نیروهای عملیاتی و شناسایی نقاط ضعف، قوت، بررسی کمبودها و کاستی‌ها و ابزارآلات و نیروی مورد نیاز از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.

شاهی ، دومولفه فرماندهی و مدیریت بحران در زمان آتش سوزی در عرصه‌های مختلف ،با حضور  نیروهای بومی، محلی، امدادی و یگان حفاظت محیط زیست،  برای افزایش سرعت عمل و کاهش خسارت را مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار داشت: آموزش و ارتقاء آگاهی های عمومی رکن اساسی ارتقای فرهنگ محیط زیست است. لذا به منظور آموزش و ارتقای آگاهی عمومی جوامع محلی با توجه به نقش آنان در عملیات موثر و به هنگام در مناطق صعب العبور  کارگاه آموزشی ” آشنایی با سیستم های حریق در محیط های طبیعی” به صورت تئوری  و عملی برگزار گردید. 

وی در پایان  افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲ مورد آتش سوزی در ۲ هکتار از مناطق حفاظت شده استان رخ داده است که با اقدام سریع و به موقع و همچنین همکاری جوامع محلی میزان آتش سوزی و خسارت کنترل گردید.

در این مانور که مصادف با هفته کاهش بلایای طبیعی برگزارشد  ، با ایجاد حریق در محل ایمن توان عملیاتی نیروهای منطقه ارزیابی شد.

گفتنی است :

در این گزارش،  دبیرکارگروه مخاطرات زیست محیطی، محیط زیست هرمزگان از زحمات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان و فرمانده یگان سرمحیط بانی منط حفاظت شده گنو که دربرگزاری مانور اطفاء حریق ، هماهنگی با سایر ارگانها وجوامع محلی،  زحمات زیادی را متحمل شدند تقدیر کرد.