د. خرداد ۲ام, ۱۴۰۱

مدیریت حادثه آلودگی زیست محیطی تخلیه فاضلاب نفتی به محیط

1 دقیقه خوانده شده

 

در این راستا جلسه اضطراری کارگروه مخاطرات زیست محیطی با حضور اعضا برگزار شد

به گزار ش پایگاه خبری صدای گامبرون

پیرو گزارش مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران مبنی بر تخلیه مواد نفتی به محیط، تیم پایش اداره کل در تاریخ مذکور از محل حادثه بازدید بعمل آوردند. بررسی های اولیه حاکی از آن است که تانکرهای تخلیه فاضلاب صنعتی طی ماههای گذشته، به طور متناوب و در چندین مرحله مقادیر قابل توجهی مواد هیدروکربوری و نفتی با منشاء نامشخص در محل مذکور تخلیه گردید.

تیم پایشی اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان ضمن اعلام موارد از طریق تماس تلفنی به مدیریت بحران استان و فراخوان تیم های آتش نشان و عملیاتی مجتمع کشتی سازی صنایع فراساحل ایران تدابیر لازم را به منظور اطفاء حریق در صورت بروز حادثه در دستورکار قرار دادند. همچنین با هماهنگی پرسنل عملیاتی مجتمع کشتی سازی صنایع فراساحل ایران، جهت جلوگیری از روان شدن بیشتر مواد هیدروکربوری درون مسیل رواناب، خاکریزی انجام شد.

    در همین راستا ضمن برگزاری جلسه اضطراری کارگروه مخاطرات زیست محیطی با حضور نمایندگان محترم مدیریت بحران ، مرکز بهداشت استان، شرکت شهرک های صنعتی، سازمان صنعت معدن و تجارت، مجتمع کشتی سازی و اعضاء اصلی کارگروه مخاطرات مقرر شد با نظارت مدیریت بحران استان و همکاری کلیه صنایع و دستگاههای اجرایی نسبت به پاکسازی و برداشت خاکهای آلوده به مواد هیدروکربوری در محل مورد نظر و انتقال آن به جایگاه پسماند ویژه واقع در غرب بندرعباس اقدام نموده و این اداره کل در تلاش است پس مشخص شدن خاطی و یا خاطیان تولید کننده آلودگی، نسبت به پاکسازی آلودگی خاک دپو شده در جایگاه پسماند از طریق روشهای مورد تائید دفتر آب و خاک سازمان اقدام خواهد شد.

بدیهی است، اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان با توجه به سیاستهای کلی محیط زیست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و براساس قوانین و مقررات زیست محیطی، به منظور جلوگیری از بروز مخاطرات زیست محیطی، با انجام بازدید مستمر از واحدها و صنایع واجد پسماندهای نفتی و هیدروکربوری و شناسایی صنعت و یا صنایع خاطی ضمن صدور اخطاریه آلایندگی و درج نام شرکت در فهرست صنایع آلاینده استان در برنامه جاری خود بطور مستمر قرار داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *