به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ سید یحیی واحدی تصریح کرد:  در روز جهانی استاندارد و در محل سالن اجلاس سران با حضور معاون اول ریاست جمهوری ، معاون رئیس جمهور و ریاست محترم سازمان ملی استاندارد ، مشاور رئیس جمهور در امور شهروندی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استاندارد استان‌ها ، نماینده صنایع استان هرمزگان مجتمع پترو صنعت گامرون برای چهارمین عنوان « ملی » مفتخر به دریافت تقدیرنامه و کسب عنوان« اهتمام در امر استاندارد سازی » گردید.

 واحدی با اشاره به اینکه مجتمع پتروصنعت گامرون در جهت پیشرفت، توسعه و بهبود عملکرد، فعالیت‌های خود را بر تولیدات اساسی و توانمندی‌های محوری متمرکز کرده است ادامه داد : با تشکیل واحد تحقیق و توسعه ( R&D) و سرمایه‌گذاری در تحقیقات و ایجاد نوآوری‌های تکنولوژیک در زمینه های مختلف از جمله بهبود کیفیت و افزایش خلوص کاتالیست، بازیافت یون های نقره از محلول الکترولیت، بازیابی کاتالیست نقره آلوده شده با استفاده از روش های مختلف و بهینه کردن روش ها، بهینه سازی فرآیند کریستالیزاسیون و بهبود فرآیند تولید جهت افزایش کیفیت محصولات تولیدی کارخانه گامی بزرگ به سوی شکوفایی صنعت برداشته است. این مجتمع در راستای فعالیت های پژوهشی خود موفق به دریافت گواهی تحقیق و توسعه و پروانه تحقیق و توسعه از سازمان صنعت، معدن و تجارت گردید و هم اکنون دفتر تحقیق و توسعه مجتمع در پارک علم و فن آوری استان واقع گردیده است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از اصلی ترین عوامل رشد چشمگیر کیفیت محصولات و راندمان تولید مجتمع، بهینه سازی عملیات و فرآیند احیاء کاتالیست نقره می باشد، بیان داشت : در همین راستا تیم تحقیق و توسعه مجتمع پتروصنعت گامرون طی چند سال تلاش مداوم و بررسی های دوره ای در زمینه تأثیر پارامتر های ویژه هفتگانه فرآیند احیاء کاتالیست توانستند با مطالعه و پژوهش، پیچیدگی‌های این عملیات را شناسایی و در جهت خودکفایی انجام این فرآیند پیش روند.

وی افزود :  مطالعات ابتدایی آغاز و پس از شناخت عوامل تاثیرگذار زیرساخت های انجام پژوهش در سطح عملی ایجاد، تغییرات اعمال و تاثیر آن‌ها مورد پایش قرار گرفت.

مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون تصریح کرد : بهره مندی از کاتالیست نقره از فرایند دانش بنیان سبب ارتقاء بهره وری کاتالیست، افزایش زمان تولید کارخانه و  تولید محصولات با کیفیت انحصاری گردیده است.

واحدی از افتخارات مجتمع پترو صنعت گامرون به طرح بهبود کیفیت کاتالیست نقره ، دانش بنیان در فرایند احیاء کاتالیست، پروانه بهره برداری صنایع پیشرفته در سال ۱۳۹۶، واحد تحقیق و توسعه برتر در سال ۱۳۹۶، محصول برتر منتج از تحقیق و توسعه، گروه کار نمونه کشوری در سال ۱۳۹۵ اشاره کرد .

واحدی با بیان اینکه واحد کیفی نمونه استان و مدیر کنترل کیفیت برتر در دو سال متوالی بوده ایم ، عنوان کرد : مجتمع پتروصنعت گامرون در راستای نیل به اهداف و با رویکردی پیشرو و تاثیرگذار، استراتژی‌های کیفی، کمی و پژوهشی را سالانه تبیین و در سطح کلان برنامه‌ریزی می‌نماید. پس از دستیابی به راندمان بالای کاری در تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی در طی سال‌های متوالی، در گامی فراتر افزایش کیفیت محصول و بهینه سازی فرایند مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد : در اجرای این مهم، نقش واحد کنترل کیفیت بسیار تاثیرگذار بوده است. همینطور دارا بودن پروانه استاندارد تشویقی برای محصولات و استقرار سیستم های مدیریتی، موجب شد تا مدیر کنترل کیفیت این مجتمع از سوی اداره کل استاندارد هرمزگان شایسته عنوان “مدیر کنترل کیفیت نمونه” استانی شناخته شود.

واحدی از دیگر اقدامات تیم کنترل کیفیت طی سال‌های اخیر که منجر به احراز عناوین واحد کیفی نمونه و مدیر کنترل کیفیت برتر در سال‌های ۹۶ و ۹۷ از اداره استاندارد هرمزگان گردیده است؛اقدامات موثر در بهبود کیفیت محصول، تلاش در برقراری استانداردهای کیفیتی بین المللی،مطالعات و اقدامات در مدیریت پساب ،همکاری با ارگان‌های نظارتی استان در ارسال مستمر گزارشات بازرسی،تلاش در حفظ و بهینه نمودن کیفیت تولید و محصول،همکاری در تدوین استانداردهای بین المللی،عضویت در کمیته‌های فنی متناظر سازمان بین المللی استاندارد (ISO)،اقدامات صورت گرفته در تصحیح فرآیند احیاء کاتالیست و دستیابی به کاتالیست با کارایی منحصر به فرد نام برد.

مدیر مجتمع پترو صنعت گامرون تصریح کرد:  در روز جهانی استاندارد و در محل سالن اجلاس سران با حضور معاون اول ریاست جمهوری ، معاون رئیس جمهور و ریاست محترم سازمان ملی استاندارد ، مشاور رئیس جمهور در امور شهروندی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل استاندارد استان‌ها ، نماینده صنایع استان هرمزگان مجتمع پترو صنعت گامرون برای چهارمین عنوان « ملی » مفتخر به دریافت تقدیرنامه و کسب عنوان« اهتمام به استاندارد سازی » گردید.

شایان ذکر است ؛ عناوین ملی این مجتمع عبارتند از : صنعت سبز کشور ، واحد نمونه ملی و کارآفرین برتر ملی .