مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، از رفع تصرف حدود ۴۴ هکتار از اراضی دولتی و ملی هرمزگان در سال ۹۹ خبر داد

رفع تصرف و بازپس‌گیری ۴۴ هکتار از اراضی دولتی و ملی هرمزگان در سال ۹۹ به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان هرمزگان، آرش رضایی اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد ۳۶۵ گزارش دریافتی از طریق سامانه گزارش مردمی ۱۶۵۶ که پل ارتباطی بین مردم […]

رفع تصرف و بازپس‌گیری ۴۴ هکتار از اراضی دولتی و ملی هرمزگان در سال ۹۹

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان هرمزگان، آرش رضایی اظهار کرد: در سال ۹۹ تعداد ۳۶۵ گزارش دریافتی از طریق سامانه گزارش مردمی ۱۶۵۶ که پل ارتباطی بین مردم و یگان است در خصوص تعرض به اراضی دولتی و ملی دریافت شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان افزود: از این ۳۶۵ مورد گزارش دریافتی ۱۲۶ فقره صحت دار بود که به فوریت رسیدگی و برخورد قاطع شد.
رضایی با بیان این که در امر جلوگیری از تصرفات، پیشگیری در سرلوحه کاری این یگان قرار دارد، تشریح کرد: ۳۸ هکتار از اراضی دولتی و ملی به ارزش دو هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال در سال گذشته به استناد قانون آیین دادرسی کیفری (جرائم مشهود) رفع تصرف شد.
وی ادامه داد: در این رابطه تعداد ۱۸ فقره حکم قضایی صادره با رعایت ضوابط و قوانین و مقررات به مساحت ۶ هکتار و به ارزش چهار هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال رفع تصرف شد.
رضایی همچنین مجموع رفع تصرفات سال گذشته را ۴۴ هکتار و به ارزش شش هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی یادآور شد: نتایج حاصله قطعاً با حمایت های مسئولین ، فرمانده یگان حفاظت و مدیر املاک و با پشتوانه قضایی و انتظامی بدست آمده است و این تعاملات به عنوان سرمایه اصلی یگان در دستور کار خواهد بود از این رو باید از زحمات آن عزیزان تقدیر و تشکر کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین عنوان کرد: با تعرض کنندگان به اراضی دولتی و ملی شدیدتر از گذشته برخورد صورت گرفته و فرصت تعرض و تصرف از آنان گرفته خواهد شد.
ابراهیم نیکبخت فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان هرمزگان نیز به نقش سازنده مردم در جهت پیشگیری از تصرفات و حفاظت از اراضی ملی و دولتی اشاره کرد و گفت: شهروندان می‌توانند با سامانه تلفن گویای ۴ رقمی ۱۶۵۶ تماس بگیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اعلام کنند و این اطمینان داده خواهد شد تا به فوریت رسیدگی و برخورد صورت پذیرد.

ImageHandlerوی اعلام داشت: همشهریان درصورت مواجهه با موارد مشکوک تعرض و یا تصرف اراضی دولتی، می‌توانند ضمن تماس با سامانه ۱۶۵۶، بدون نیاز به پیش شماره، این موارد را از طریق تماس با سامانه گزارش داده و همیار این اداره‌کل و دولت در مبارزه با زمین‌خواری بوده و به آن سرعت دهند.
فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به حضور فیزیکی و شبانه روزی عوامل یگان در ایام نوروز ۱۴۰۰ در خصوص گزارشات دریافتی بیان کرد: از طریق سامانه ۱۶۵۶ تعداد ۱۶ مورد گزارش دریافت کردیم که پس از بررسی ۱۰ مورد آن صحت دار بود و حدود هزار و ۳۳۳ متر مربع به ارزش ۶۵ میلیارد ریال رفع تصرف صورت گرفته است.
ابراهیم نیکبخت افزود: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری در راستای برخورد قاطع با فرصت طلبان و حفظ حقوق بیت المال و اراضی دولتی و ملی، تعامل گسترده با پلیس امنیت اقتصادی در دستور کار قرار دارد و امسال بیش از گذشته با جدیت اقدام خواهیم کرد.
فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه این اداره برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان و سودجویان را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: در سال جاری نیز همچون سال‌های قبل مجموعه یگان حفاظت این اداره کل مصمم است ضمن شناسایی متصرفین و افراد سوءاستفاده کننده و معرفی آنها به مرجع قضایی، بر تلاش خود در جهت حفظ بیت المال سختگیرانه تر از قبل و با حساسیت بیشتر برخورد کند.

 

(مهسا پارسا)