مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جمع فیلم سازان و سینماگران : تولیدات سینمایی باید بر اساس اولویت های دولت و نظام باشد.

اسمعیل جهانگیری ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همیاری همه بخش های سینمایی استان به ویژه انجمن سینمای جوان و انجمن سینماگران در برگزاری مطلوب جشنواره فیلم اردیبهشت و همچنین اجرای طرح آموزش رایگان فیلم در شهرستان ها گفت : اساس تولید فیلم آموزش است و از این طریق است که استعدادها کشف و […]

اسمعیل جهانگیری ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همیاری همه بخش های سینمایی استان به ویژه انجمن سینمای جوان و انجمن سینماگران در برگزاری مطلوب جشنواره فیلم اردیبهشت و همچنین اجرای طرح آموزش رایگان فیلم در شهرستان ها گفت : اساس تولید فیلم آموزش است و از این طریق است که استعدادها کشف و پرورانده می شود.

وی افزود: اثرپذیری از آثار هنری اختیاری نیست و یک تولید خوب اثر مثبت خود را به صورت مستقیم بر مخاطب می گذارد و بر همین اساس محتوا مناسب و اثرگذار مورد نظر و اهمیت است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد : یک مدیر فرهنگی زمانی می تواند با هنرمندان به تفاهم و دیالوگ مشترک برسد که با زبان هنر با آنها سخن و گفتگو کند و تمام سعی مان را خواهیم کرد که این فضای گفتگو و تعامل همیشه حفظ شود.

جهانگیری دغدغه های فعالان حوزه فیلم و سینمای استان را قابل قبول دانست و بیان کرد : حمایت و ایجاد بستر لازم برای تولید محتوای مناسب وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در این بخش اولویت با شهرستان ها و مناطق کمتر برخوردار است.

WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.34 PM 1 WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.35 PM 1 WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.35 PM WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.36 PM WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.37 PM 1 WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.37 PM WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.38 PM WhatsApp Image 2022 06 14 at 11.14.39 PM

وی اضافه کرد : آموزش رایگان در شهرستان ها به منزله بازگشایی دریچه ای است که پس از آن جهان جدیدی نمایان می شود و همه حوزه های سینمای استان را منتفع می سازد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد : ادارات و بسیاری از صنایع می باید از فیلمسازان بومی و هرمزگانی برای تولیدات خود استفاده کنند و تجربه هم نشان داده که در این خصوص فیلمسازان هرمزگانی با توجه به تسلط بر مسایل و ظرفیت های استانی خروجی بهتر و اثرگذارتر ارائه داده اند و برای رفع این مشکل در صدد برگزاری جلسه با استاندار محترم هستیم.

جهانگیری افزود : با توجه به کمبود فضاهای فرهنگی در استان در حال آماده سازی و بهبود فضای موجود در سراسر استان هستیم و با توافق های صورت گرفته فضای های نیمه ساخت هم در اولویت قرار گرفته است.

وی به معافیت های مالیاتی صنوف مختلف فرهنگی هنری اشاره کرد و بیان داشت : این معافیت های اعمال می شود در صورتیکه صنوف مختلف فرهنگی – هنری مراحل قانونی و اداری آن را طی کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت : تجهیزات فیلمسازی به شهرستان هایی تعلق می گیرد که در حوزه فیلم سازی و تولید محتوای مورد نظر فعال عمل کرده باشند.

جهانگیری از سفر معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هرمزگان خبر داد و گفت : هماهنگی و توافق در این خصوص صورت گرفته است و این سفر در زمان مناسب انجام می پذیرد.

وی به دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود : فراگیری و آموزش آکادمیک رشته های فرهنگی هنری یک نیاز ضروری استان هرمزگان است و در صورتیکه بخش خصوصی آمادگی لازم را برای ایجاد آن داشته باشد حمایت های قانونی از سمت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می پذیرد.