مراسم اختتامیه کارگاه تخصصی گرافیک “هرمزگان مرز پر گوهر” در حوزه هنری هرمزگان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون آیین اختتامیه کارگاه تجسمی ” هرمزگان مرز پر گوهر” با حضور رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار شد. سعید عبدلی‌زاده […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

آیین اختتامیه کارگاه تجسمی ” هرمزگان مرز پر گوهر” با حضور رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار شد.

WhatsApp Image 2021 03 06 at 13.22.01

سعید عبدلی‌زاده رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان در این آیین طی سخنانی اظهار داشت : در برگزاری این کارگاه چند هدف داشتیم که یکی از مهم‌ترین اهداف بحث تبیین هویت واقعی و برجسته هرمزگان به عنوان پایگاه بی بدیل در برابر استعمار و استکبار بود.
وی افزود: این مسئله بارها مرتبه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بوده است و درخواست داشته‌اند نقش هرمزگان در مقابله با استکبار و استعمار تبیین شود که این امر یک وظیفه برای هنرمندان به عنوان رزمندگان حوزه هنر انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان گفت : باید تلاش کرد به عنوان یک هدف مشترک با بهره‌گیری از هنر ، هرمزگان را به عنوان یک پایگاه مبارزه با استکبار و استعمار معرفی کرد و این استان به عنوان کانون هنر مقاومت شناخته شود.
عبدلی‌زاده تصریح کرد: در برگزاری این کارگاه سازمان‌ اوج به عنوان یک همکار در کنار حوزه هنری قرار گرفت و حضور موثری داشت که قدردان آنها و جبهه فرهنگی انقلاب در استان هستیم.
در ادامه رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این آیین اظهار داشت : هرمزگان همواره در جشنواره‌های تجسمی و گرافیکی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است.
وی افزود : هرمزگان در این حوزه استعداد بسیار خوبی دارد و این مهم را می‌توان در آثار و صنایع دستی مردمان میناب و بشاگرد به خوبی مشاهده کرد که افراد به صورت تجربی صنایع زیبایی خلق می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه هنر از صنعت جلوتر بوده و زنده‌تر است گفت: هنرهای تجسمی به لحاظ قدمت و حضور هنرمندان شایسته در استان دارای قابلیتهای زیادی است که خوشبختانه در هرمزگان مجددا انجمن هنرهای تجسمی احیا و اعضا انتخاب شدند که این امر می‌تواند به حرفه‌ای‌تر شدن آثار تولیدی کمک کند.
کمالی زرکانی گفت: برگزاری چنین کارگاه‌هایی سبب می‌شود سواد تجربی افراد به صورت کارگاهی حرفه‌ای شود و به پختگی لازم برسد.
وی با اشاره به برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما که در تقویم نیز ثبت شده است برگزاری هفته هرمزگان از تاریخ ۵ تا ۱۲ اردیبهشت است که در این فرصت تلاش می‌شود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هرمزگان در تمامی ابعاد شناسانده شود.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان نیز با اشاره به اینکه شهدای خلیج فارس فرهنگ ایستادگی و استقامت در برابر دشمنان را نشان دادند افزود : شهدای مبارزه مستقیم با آمریکا در آبهای خلیج فارس فرهنگ ایستادگی، وارستگی و استقامت در مقابل دشمنان را برای اقشار مردم به ویژه جوانان تبیین کردند .
گفتنی است در پایان این کارگاه سه روزه ، از هنرمندان شرکت کننده در این رویداد فرهنگی هنری با اهدا لوح سپاس ، تجلیل شد .