مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا قرعه‌کشی شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: با پایان یافتن بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰-۲۰۱۹، قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها امروز (دوشنبه) در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار شد تا ۱۶ تیم راه یافته به این مرحله رقبای خود را در اولین […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری تسنیم: با پایان یافتن بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰-۲۰۱۹، قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها امروز (دوشنبه) در مقر یوفا در شهر نیون سوئیس برگزار شد تا ۱۶ تیم راه یافته به این مرحله رقبای خود را در اولین مرحله حذفی رقابت‌ها بشناسند.

با توجه به نتایجی که در مرحله گروهی رقم خورده بود، تیم‌های یوونتوس، بایرن مونیخ، بارسلونا، منچسترسیتی، لایپزیگ، لیورپول، والنسیا و پاری‌سن‌ژرمن به عنوان سرگروه‌ در سید نخست قرار گرفتند و تیم‌های رئال مادرید،‌ تاتنهام، آتالانتا، اتلتیکومادرید،‌ناپولی، بوروسیا دورتموند، لیون و چلسی هم به در سید دوم قرار گرفتند. هر یک از تیم‌های سید نخست با یکی از تیم‌های سید دوم روبه‌رو می‌شود و طبق قوانین یوفا، تیم‌های سید اولی از این امتیاز برخوردار هستند که بازی دور برگشت را در خانه انجام دهند. در این مرحله از رقابت‌ها، تیم‌های همگروه و نمایندگان یک کشور با هم روبه‌رو نمی‌شوند.

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است:

بورسیا دورتموند – پاری‌سن‌ژرمن
رئال مادرید – منچسترسیتی
آتالانتا – والنسیا
اتلتیکو مادرید – لیورپول
چلسی – بایرن مونیخ
المپیک لیون – یوونتوس
تاتنهام – لایپزیگ
ناپولی – بارسلونا

بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن و ۶ و ۷ اسفند و دیدارهای دور برگشت هم روزهای ۲۰، ۲۱، ۲۷ و ۲۸ اسفند برگزار می‌شوند.

دیدار فینال فصل جاری نیز روز ۹ خرداد در ورزشگاه آتاتورک شهر استانبول برگزار خواهد شد.

“بابک پارسا”