مسائل پیرامون چادرنشینان حاشیه شهر بندرخمیر بررسی و پیگیری شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: به منظور ساماندهی و رفع مشکل چادرنشینان حاشیه شهر بندر خمیر طی جلسه ای با حضور دستگاه های متولی مسائل آنها بررسی و پیگیری شد. رضا مدرس ضمن اعلام این مطلب افزود: جانمایی و تخصیص حداقل چهار هکتار اراضی به منظور […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: به منظور ساماندهی و رفع مشکل چادرنشینان حاشیه شهر بندر خمیر طی جلسه ای با حضور دستگاه های متولی مسائل آنها بررسی و پیگیری شد.

رضا مدرس ضمن اعلام این مطلب افزود: جانمایی و تخصیص حداقل چهار هکتار اراضی به منظور ساماندهی چادرنشینان حاشیه شهر بندرخمیر به صورت اسکان موقت و تامین امکانات زیر ساختی در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: باید بتوان امکانات اولیه را برای اسکان موقت چادرنشینان حاشیه شهر خمیر آماده کرد و پس از آن برای جابجایی و اسکان آنها اقدام کرد.

مدرس تاکید کرد: به منظور ساماندهی چادرنشینان حاشیه شهر باید ابتدا از وضعیت آماری آنها مانند تعداد خانوار، افراد با بی سواد، کودکان بازمانده از تحصیل و غیر مطلع بود و پس از آگاهی از وضعیت جامعه هدف می توان برای رفع مشکلات آنها اقدام کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به کوچ نشین بودن افراد چادرنشین مستقر در منطقه، امکان این وجود دارد که آماری از وضعیت آنها در سرشماری استان وجود نداشته باشد.

“بابک پارسا”