مشاهده یک قلاده خرس سیاه آسیایی د رشهر رودان

کوههای مجاور شهر رودان زادگاه این خرس می باشد و احتمالا به سمت این کوهها برگشته است به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ناظردهقانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودان  از مشاهده یک قلاده حرس سیاه آسیایی در خیابان های شهررودان  خبرداد .وی افزود:این خرس توسط یکی از دوربین های مدار بسته  در خیابان […]

کوههای مجاور شهر رودان زادگاه این خرس می باشد و احتمالا به سمت این کوهها برگشته است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ناظردهقانی رئیس اداره محیط زیست شهرستان رودان  از مشاهده یک قلاده حرس سیاه آسیایی در خیابان های شهررودان  خبرداد .
وی افزود:
این خرس توسط یکی از دوربین های مدار بسته  در خیابان های رودان مشاهده شد که پس از اطلاع شهروندان  گروه های گشت زنی محیط زیست درمنطقه در حال ردیابی و پیدا کردن این خرس هستند.  کوههای مجاور شهر رودان زادگاه این خرس است و احتمالا به سمت این کوهها بازگشته است  .
دهقانی ادامه داد:
زادگاه خرس سیاه آسیایی درمناطق کوهستانی شهرستان رودان بشاگرد، مناطقی از میناب و سیستان و بلوچستان است و خزس سیاه آسیایی نماد حیات وحش استان  است واز گونه های جانوری درخطر انقراض است.
از شهروندان گرامى تقاضا مى شود در صورت مشاهده اتفاقى این گونه ى در معرض خطر انقراض، از نزدیک شدن به آن خوددارى کرده و مراتب را سریعاً به مسئولین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.