مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیب دیده در زیستگاه‌های آزاد اطراف توران

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یک قلاده یوزپلنگ آسیب دیده در زیستگاه‌های آزاد اطراف توران مشاهده شده است. غلامرضا ابدالی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، از مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیب دیده در زیستگاه‌های آزاد اطراف توران خبر داد و اظهار […]

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یک قلاده یوزپلنگ آسیب دیده در زیستگاه‌های آزاد اطراف توران مشاهده شده است.
غلامرضا ابدالی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، از مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیب دیده در زیستگاه‌های آزاد اطراف توران خبر داد و اظهار کرد: پس از دریافت این خبر، مامورین حفاظت محیط‌ زیست منطقه توران بلافاصله به محل اعزام و جستجوی گسترده ای را برای یافتن این یوزپلنگ انجام دادند.

وی افزود: در حال حاضر یوزپلنگ آسیب دیده از فاصله دور توسط محیط بانان رصد می شود.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: به نظر می‌رسد برای اطمینان از وضعیت سلامتی این یوزپلنگ نیاز به بررسی و معاینه باشد.

ابدالی با بیان اینکه در حال حاضر تیم دامپزشکی به محل اعزام شده است، تاکید کرد: هرگونه اطلاعات تکمیلی در خصوص وضعیت این یوزپلنگ متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.