چ. فروردین ۲ام, ۱۴۰۲

مشکلی در تامین مایحتاج عمومی مردم هرمزگان وجود ندارد

1 دقیقه خوانده شده

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: با برنامه ریزی های صورت پذیرفته مشکلی در تامین مایحتاج عمومی مردم استان وجود ندارد و اقلام مورد نیاز به خوبی تامین و ذخیره سازی شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با اشاره به اهمیت بازدید های میدانی از وضعیت بازار، عنوان کرد: اعضای کارگروه تنظیم بازار استان با یک برنامه ریزی مناسب شخصاً به صورت دوره ای با حضور در بازار  از نزدیک جریان آخرین قیمت کالا ها قرار بگیرند و بر این مهم نظارت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه بخش مهمی از مایحتاج  عمومی مردم از فروشگاه های بزرگ تامین می گردد نظارت بر عملکرد این فروشگاه ها در عرضه مناسب کالا ها در سطح استان جدی گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین به موقع گوشت مورد نیاز مردم استان، خاطرنشان کرد: استان در زمینه گوشت مرغ با مشکلی  ندارد و در زمینه گوشت قرمز نیاز است با برنامه ریزی مناسب و عرضه گسترده تر قیمت این ماده پروتئینی به قیمت تعادلی نزدیک گردد.

وی افزود: در این زمینه جهاد کشاورزی ، سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شرکت پشتیبانی امور دام، دامپزشکی و اتحادیه ها امور دام و کشتار گاه ها با برنامه ریزی مناسب نسبت به عرضه گسترده گوشت قرمز اقدام و موانع پیش رو را مرتفع سازند.

حیدری خاطرنشان کرد: در زمینه گوشت قرمز یک ساز و کار مشخصی تعیین گردد تا این محصول به دست مصرف کننده واقعی در جامعه برسد و خانواده ها در تامین  این محصول دغدغه ای نداشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت پذیرفته مشکلی در تامین کالا های اساسی مردم استان وجود ندارد و این کالا ها به میزان مورد نیاز، در استان تامین و دخیره سازی گردیده است.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر فرایند توزیع کالا ها خاطرنشان کرد: فرآیند نظارت باید از مبدا تولید کالا ها صورت پذیرد تا از سوء استفاده های احتمالی در این رابطه جلوگیری به عمل آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اطلاع رسانی در خصوص قیمت کالاها موضوع مهم دیگری است که باید در دستور کار قرار گیرد تا از هرگونه سوء استفاده  در این زمینه جلوگیری گردد.

حیدری با اشاره به آغاز سال تحصیلی،  اظهار داشت: موضوع نظارت بر قیمت نوشت افزار  در بازار در دستور کار دستگاه های نظارتی قرار گیرد تا خانواده ها  در تامین نوشت افزار مورد نیاز خود با مشکلی روبرو نگردند.

وی  خاطرنشان کرد: تامین نیازهای مدارس شبانه روزی استان موضوع مهم  دیگری است که باید از سوی دستگاه های متولی در دستور کار قرار گیرد تا فرایند آموزش دانش اموزان استان در این مدارس با مشکلی مواجه نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *