مطالعات و اجرای دیوار ساحلی روستای نخیلو در دستورکار نفت فلات قاره قرار گرفت

“حمید کمالی” در بیست و پنجمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل با دستورکار بررسی فرسایش و پیشروی آب دریا به سمت روستای نخیلو ناشی از ساخت بندر نخیلو اظهار کرد: بندر نخیلو در قالب یک بندر پشتیبان برای جزیره لاوان تعریف و طراحی شده است. وی لزوم دریافت مجوز بهره‌برداری بندر نخیلو را در […]

“حمید کمالی” در بیست و پنجمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل با دستورکار بررسی فرسایش و پیشروی آب دریا به سمت روستای نخیلو ناشی از ساخت بندر نخیلو اظهار کرد: بندر نخیلو در قالب یک بندر پشتیبان برای جزیره لاوان تعریف و طراحی شده است.

وی لزوم دریافت مجوز بهره‌برداری بندر نخیلو را در راستای اجرای قوانین موجود را یادآور شد و ادامه داد: این بندر از میادین نفتی جزیره لاوان پشتیبانی می‌کند.

کمالی یادآور شد: طرح مطالعاتی برای ایجاد دیوار حفاظت ساحلی روستای نخیلو در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط شرکت نفت فلات قاره ایران تهیه و به همراه دیگر مدارک و مستندات به منظور ارائه در کمیته صدور مجوزهای سازه‌ها و تاسیسات دریایی باید در سامانه صدور مجوزها بارگذاری شود.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه مسوولیت‌های اجتماعی و رونق معیشت ساحل نشینان به ویژه در روستاها بیان کرد: در حوزه رفت و آمد شناورها در این بندر نیز اداره کل بنادر و دریانوردی استان با شرکت نفت فلات قاره ایران همکاری خواهد داشت تا با یک ریسک هوشمندانه این کار دنبال شود.

شایان ذکر است؛ بندرگاه نخیلو در ۱۹۰ کیلومتری شهرستان بندرلنگه و در ۱۵ کیلومتری شرق جزیره لاوان قرار گرفته است.

این بندرگاه دارای دو شاخه موج شکن و یک حوضچه آرامش است و عملیات پشتیبانی مربوط به تاسیسات شرکت نفت فلات قاره واقع در جزیره لاوان را انجام می‌دهد.