✅محلات کم برخوردار و حاشیه ای شهرستان های هرمزگان از مزایای اقدامات کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور بهره مند شوند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه شورای اجتماعی استان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: محلات کم برخوردار و حاشیه ای شهرستان های هرمزگان از مزایای اقدامات کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور بهره مند شوند.

دکتر احسان کامرانی در جلسه شورای اجتماعی استان با حضور ابراهیم نورمحمدی رئیس کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور با محوریت بررسی مسائل و مشکلات محلات کم برخوردار و حاشیه ای شهر بندرعباس با اشاره به حمله آمریکا و انگلیس به یمن، عنوان کرد: حمله آمریکا و انگلیس به کشور مقاوم یمن ناشی از اشتباهات محاسباتی تجاوزگران غربی است و یک اشتباه راهبردی بزرگی است.

وی افزود: اقدامات ستودنی ارتش ملی یمن در ممانعت از تردد کشتی ها به مقصد بنادر اسرائیل از طریق دریای سرخ ستودنی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: ارتش ملی یمن با حمایت و پشتیبانی مردم مقاوم آن در دفاع از مردم مظلوم غزه وارد صحنه شده اند و اگر کشورهای اسلامی همانند یمن در حمایت از فلسطین در صحنه بودند قطعا شاهد این جنایت های فجیع از سوی صهیونیست های غاصب نبودیم.

کامرانی، تصریح کرد: آمریکا و انگلیس قطعا تاوان حماقت خود در حمله به یمن را خواهند داد و ملت یمن در وقت و زمان خود درس عبرتی به تجاوزگران آمریکایی و انگلیسی خواهند داد.

وی با اشاره به اهمیت اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار و حاشیه ای، اظهار داشت: عدم توجه و برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار و حاشیه ای هزینه های بسیاری در پی خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: بسیاری از محلات کم برخوردار و حاشیه ای از انواع آسیب ها نظیر اعتیاد، فقر، بزهکاری، بیکاری و… رنج می برند که رفع آنها نیازمند برنامه ریزی منسجم در بازه های زمانی کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت است.

وی گفت: در کلیه برنامه ریزی های که برای کاهش آسیب های اجتماعی در محلات کم برخوردار و حاشیه ای در دستور کار قرار می گیرد بهره گیری از طرفیت های مردمی به صورت ویژه در دستور برنامه باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: سپردن امور محلات کم برخوردار و حاشیه ای به مردم دغدغه مند ساکن این محلات زمینه ساز کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد.

وی با قدردانی از اقدام وزیر کشور در تشکیل، کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی در این وزارتخانه، افزود: اقدامات منسجم وزارت کشور برای کاهش آسیب های اجتماعی با تشکیل کارگروه های تخصصی با بهره گیری از طرفیت های مردمی ساکن در ۳۱۳ محله آسیب پذیر می تواند نوید بخش تحول جدی در این محلات و به طبع آن کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با تقدیر از اختصاص اعتبارات مناسب از سوی وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: کلیه دستگاه های اجرایی که از محل منابع کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور بودجه دریافت نموده اند با برنامه ریزی مناسب این اعتبارات را در محل خود برای کاهش آسیب های اجتماعی صرف کنند و از بازگشت اعتبارات به صورت جدی اجتناب گردد.

وی گفت: کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط هرمزگان و فرمانداران با نماینده کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور در استان به صورت همه جانبه برای تحقق این طرح همکاری کنند.

کامرانی اظهار داشت: با توجه به موقعیت استان هرمزگان تقریبا اکثریت شهرستان های هرمزگان با انواع آسیب های اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند و ضروری است با افزایش محلات تحت پوشش هرمزگان محلات کم برخوردار و حاشیه ای شهرستان های هرمزگان از مزایای مهم اقدامات کارگروه حاشیه‌نشینی و مناطق حاد و بحرانی وزارت کشور بهره مند گردند.