مهلت ثبت نام یک هفته ای در بورس کالا برای کلیه کارخانجات تولیدی سیمان و واحدهای مرتبط با آنها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور کلیه واحدهای تولیدی سیمان می بایست در بورس ثبت ، و معامله نمایند و هر واحد تولیدی که در بورس ثبت نام ننماید مکلف است طبق ضوابط و قیمت اعلامی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کالا را بفروش برساند.  خلیل […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور کلیه واحدهای تولیدی سیمان می بایست در بورس ثبت ، و معامله نمایند و هر واحد تولیدی که در بورس ثبت نام ننماید مکلف است طبق ضوابط و قیمت اعلامی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کالا را بفروش برساند.

 خلیل قاسمی ضمن اعلام مهلت ثبت نام یک هفته ای برای کلیه چرخه های مربوط به تولید و توزیع سیمان افزود: هرگونه خرید و عرضه خارج از بورس کالا پس از مهلت مقرر یک هفته ای، ممنوع خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه چهار گروه هدف این چرخه که بایستی در اخذ کد بورسی خود اقدام نمایند، اظهار داشت: کلیه واحدهای تولیدکننده سیمان که تاکنون موفق به اخذ کد بورسی نشده اند،‌ می بایست ظرف مدت یک هفته ، در بورس کالا ثبت نام و نسبت به عرضه محصولات خود در بورس کالا اقدام نمایند.

قاسمی بیان داشت: کلیه واحدهای تولیدی سیمان بر دارای پروانه معتبر بهره برداری از مراجع ذیربط (سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و ..) که از سیمان بعنوان مواد اولیه استفاده می کنند از جمله شرکتهای بتن ساز، موزاییک سازان وبا توجه به ظرفیت پروانه و سیمان مورد نیاز با اخذ معرفی نامه از سازمان صنعت، معدن وتجارت مرکز استان و شهرستانها به بورس کالا مراجعه و ظرف مدت یک هفته در بورس کالا ثبت نام و نسبت به اخذ کد بورسی اقدام نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ، گروه سوم را کلیه خریداران مجاز پروژه های ملی، عمرانی مطرح کرد و گفت: این گروه با اخذ معرفی نامه رسمی از معاون عمرانی استان و انبوه سازان  با اخذ معرفی نامه از ادارات کل مسکن و شهرسازی محل اجرای پروژه می بایست ظرف مدت مذکور نسبت به ثبت نام و اخذ کد بورسی اقدام نمایند.

وی گروه چهارم و آخرین گروه را خریداران مجاز برای مصارف عمومی و مردمی اعلام کرد و اظهار داشت:  شامل:این گروه شامل عاملین فروش سیمان (که مالک یک واحد صنفی دارای جواز معتبر مصالح فروشی در منطقه ای مشخص با دفتر و انبار مناسب می باشند و برای عرضه سیمان با رعایت ضوابط اعلام شده از سوی کارخانه فعالیت می نماید)، شرکتهای تعاونی مصالح فروشان (که از فعالیت هماهنگ و منسجم چندین عامل دارای پروانه تشکیل می گردند)، اشخاص حقیقی و حقوقی (دارای پروانه مجاز ساختمانی با تعیین میزان سیمان مورد نیاز و متناسب با پیشرفت پروژه ) می بایست ظرف مدت تعیین شده یک هفته ای، در بورس کالا ثبت نام و نسبت به خرید از بورس کالا اقدام نمایند.

خلیل قاسمی در پایان اظهار داشت: هر گونه خرید و عرضه خارج از بورس کالا تخلف محسوب خواهد شد و بازرسان این سازمان در صورت مشاهده هر گونه تخلف با این موارد برخورد جدی خواهند نمود .