کیومرث هاشمی در سومین اختتامیه تربیت مربیان خانواده عنوان کرد:

مهمترین کار مربی خانواده نفوذ در قلب‌هاست

وزیر ورزش و جوانان خطاب به مربیان خانواده گفت: مهمترین کار شما حاکمیت بر دلها و نفوذ در قلبهاست که می تواند در تحکیم بنیان خانواده اثرگذار باشد.

کیومرث هاشمی در سومین اختتامیه دوره های تربیت راهنمای خانواده که امروز دردمشهد مقدس برگزار شد با تشکر از دست اندر کاران این برنامه و تبریک دهه کرامت، گفت: خانواده یکی از اصلی ترین و بنیادی ترین نهادهای اجتماعی است که باید بیش از گذشته به آن اهتمام داشته باشیم.
وی با بیان این که اولین مربی انسان، پروردگار عالم است گفت: همه شما مربیان عزیز نقش اصلی خود را از حضرت حق گرفته اید.
هاشمی با بیان این که عرصه مربی گری ورزش قدمت بیش از یکصد ساله دارد افزود: در ورزش قهرمانی و در دفاع مقدس نقش مربیان اساسی بود.
وی با تاکید بر فرهنگسازی نقش مربیان در تحکیم بنیان خانواده، اظهار داشت: با تقویت و استحکام نهاد خانواده، دغدغه هایی مثل نگرانی از آینده فرزندان از بین خواهد رفت۰
وزیر ورزش و جوانان افزود: در عرصه ورزش نیز یک مربی خوب می تواند در تربیت یک ورزشکار خوب نقش بسزایی ایفا کند و بارها دیده ایم که پشت هر ورزشکار خوب یک مربی خوب بوده است.
وی با اشاره به فیلم سینمایی پرویزخان که به زندگی نامه ورزشی و مربیگری زنده یاد پرویز دهداری می پردازد، اظهار داشت: مرحوم دهداری از سردمداران اخلاق و فرهنگ بود که موفق شد با رفتارهای اخلاقی نشان دهد که یک مربی چه نقشی مهمی می تواند در نهاد خانواده ورزش ایفا کند.
هاشمی با بیان این که ورزش نیز یک نهاد خانواده محسوب می شود، این مهم ایجاب می کند که ما دقت نظر ویژه ای بر مربیان ورزشی داشته باشیم که البته در این چند سال اخیر حرکت های خوبی هم در این زمینه مانند دوره های تربیت مربیان فرهنگی انجام شده است.
وی تصریح کرد: اعتقاد داریم که ورزش بدون ارزش معنا ندارد و ورزشکاران در تراز انقلاب اسلامی باید مربیان تراز انقلاب نیز داشته باشند.
وزیر ورزش و جوانان به نقش مربیان در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رزمندگان قبل از اعزام به خط مقدم دوره های آموزشی مختلفی می دیدند و تحت آموزش اشکال مختلف مربیان قرار می گرفتند که این آموزش ها صرفا نظامی نبود و تماما اولویت آنها احکام و اخلاق بود که مشاهده کردیم چه عزیزانی به خیل شهدا پیوستند.
وی با اشاره به دیدار خود با مادر گرانقدر شهیدان زین الدین، اظهار داشت: در این دیدار همه نکات و دغدغه های این مادر شهید فرهنگی و از جنس فرهنگ بود.
هاشمی با بیان این که همه فرماندهان ما قبل از اینکه یک فرمانده باشند، یک مربی خوب برای نیروهای تحت امر خود بودند، بر اهمیت نقش مربیان در ساختن انسان ها تاکید کرد.
وی بر تقویت روحیه ایثارگری و ترویج آن در خانواده تاکید کرد و افزود: مهمترین وظیفه شما فرهنگسازی در نهاد خانواده است.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که تربیت نسل مقاوم از دستاوردهای دفاع مقدس بود، اظهار داشت: امروز هم شاهد هستیم که این موضوع چقدر می تواند در تحکیم بنیاد خانواده نقش داشته باشد.
وی از تقویت معنویت، هویت ملی، تحمل فقدان یکی از اعضای خانواده به عنوان عناصری نام برد که در دفاع مقدس وجود داشت و امروز هم می توان از این عناصر برای تحکیم نهاد خانواده استفاده کرد.
وزیر ورزش و جوانان تنها راه برای بنیان قوی خانواده را دینداری دانست و افزود: فقط با دینداری است که می توان بنیان خانواده را قوی ساخت. بسیاری از شهدا با تاکید بر همین اصل دینداری ازدواج های بسیار ساده ای داشتند که شاهد بودیم در چه شرایط سختی فرزندان خود را تربیت کردند.
وی خطاب به مربیان خانواده گفت: مهمترین کار شما حاکمیت بر دلها و نفوذ در قلبهاست که می تواند در تحکیم بنیان خانواده اثرگذار باشد.
کیومرث هاشمی در پایان اظهار داشت: امیدوارم این دوره ها که در وزارت ورزش و جوانان تمرکز پیدا کرده، استمرار داشته باشد تا بتوانیم به سبب آن بخشی از دغدغه ها و و نگرانی های حوزه خانواده را برطرف کنیم‌.