موافقت رهبرانقلاب با تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان به اهواز

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گفت: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و امید است با تخصیص این اعتبار بتوان اهواز را از این وضعیت نجات داد. اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از مناطق […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گفت: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و امید است با تخصیص این اعتبار بتوان اهواز را از این وضعیت نجات داد.

اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از مناطق دچار آبگرفتگی اهواز، افزود: تغییر اقلیم و تغییر نوع بارشها در سالهای اخیر الگوی بارشها را تغییر داده به طوری که۲۵ آبان ماه در کمتر از سه ساعت، ۸۸ میلیمتر باران در اهواز بارید.

وی نبود سیستم دفع آبهای سطحی و جوابگو نبودن سیستم فاضلاب شهر را از دیگر دلایل آبگرفتگی اهواز اعلام کرد و ادامه داد: ۱۷ نقطه شهر اهواز در این بارندگی دچار آبگرفتگی شد که با توجه به توپوگرافی شهر و واقع شدن شهرک دانشگاه و شهر کوت عبدالله به عنوان خط القعر اهواز، سبب شده تا بیشترین میزان آبگرفتگی در این مناطق باشد.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری با درخواست وزیر کشور مبنی بر تخصیص ۴ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی موافقت کردند و امید است با تخصیص این اعتبار بتوان اهواز را از این وضعیت نجات داد.

وی با بیان اینکه مشکل فاضلاب و دفع آبهای سطحی در مدت یک سال و دو سال ایجاد نشده است، خاطر نشان کرد: ۵ تا ۶ سال نیاز است تا بتوان با تخصیص اعتبارات مشکل را برطرف کرد.

نجار با تقدیر از اقداماتی که سازمانهای متولی در روزهای گذشته به مردم ارائه دادند، افزود: ۳۵ نفر به همراه ۷۰ وسیله شامل پمپ و اقلام مورد نیاز از تهران برای رفع آبگرفتگیها به خوزستان آمده اند و تا زمانی که لازم باشد در کنار مردم می مانند.

“بابک پارسا”