نجات سه صیاد چارکی بعد از ۱۲ ساعت سرگردانی بر روی دریا

“اسماعیل مکی زاده” با اشاره به نجات جان سه صیاد مضطر در آب‌های کیش افزود: این صیادان که به علت نقص فنی موتور به مدت ۱۲ ساعت بر روی دریا سرگردان شده بودند با تلاش ناجی ۱۶ (مرکز جستجو و نجات دریایی) استان نجات و به آغوش خانواده بازگشتند. وی در تشریح جزئیات این عملیات […]

“اسماعیل مکی زاده” با اشاره به نجات جان سه صیاد مضطر در آب‌های کیش افزود: این صیادان که به علت نقص فنی موتور به مدت ۱۲ ساعت بر روی دریا سرگردان شده بودند با تلاش ناجی ۱۶ (مرکز جستجو و نجات دریایی) استان نجات و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی در تشریح جزئیات این عملیات جستجو و نجات بیان کرد: روز گذشته سه صیاد در غرب هرمزگان برای صید عازم دریا شده که به دلیل نقص فنی در موتور و نبود ارتباط تلفنی و رادیویی با منطقه، ۱۲ ساعت در دریا سرگردان بودند .

photo ۲۰۲۳ ۱۰ ۱۶ ۲۲ ۰۱ ۳۸photo ۲۰۲۳ ۱۰ ۱۶ ۲۲ ۰۱ ۵۰

وی ادامه داد: به دنبال طولانی شدن حضور صیادان در دریا و نبود ارتباط تلفنی، روز گذشته ۲۴ مهرماه خانواده این صیادان مفقود شده موضوع را به مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان اطلاع می‌دهند.

مکی‌زاده خاطرنشان کرد: پس از دریافت خبر مفقودی بلافاصله ناجی ۱۶ از جزیره کیش عملیات جستجو و نجات را آغاز و در یک پایش چهارساعته موفق به یافتن سه صیاد مفقود شده و یدک کردن قایق آن‌ها شدند.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ صیادان در سلامت کامل توسط ناجی ۱۶ به بندر بندر چارک منتقل شدند.