نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بندرخمیر گشایش یافت

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بندر خمیر و پانزدهمین دفتر از این نوع در استان هرمزگان، با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گشایش یافت. معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان در آیین افتتاح نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بندر خمیر ، […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بندر خمیر و پانزدهمین دفتر از این نوع در استان هرمزگان، با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان گشایش یافت.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان در آیین افتتاح نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در بندر خمیر ، بررسی لحظه ای وضعیت پرونده ها ، عدم نیاز به حضور در دادگستری و همچنین صرفه جویی در وقت ارباب رجوع را مهمترین دستاورد دفاتر خدمات الکترونیک برشمرد.

وی همچنین سرعت در ابلاغ اوراق قضایی، حرکت در مسیر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور به بخش خصوصی، ابلاغ احکام از طریق الکترونیک و پیگیری پرونده ها در شهرستان های مختلف را از دیگر ویژگی های بارز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی عنوان کرد .

WhatsApp Image 2019 07 28 at 10.18.09

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری هرمزگان، با بیان اینکه هم اکنون پنج دفتر در بندرعباس و دو دفتر در میناب راه اندازی شده است اظهار داشت : در حوزه های قضایی بندر لنگه ، پارسیان ، رودخانه ، ، بستک ، قشم ، بندر خمیر و جاسک نیز این دفاتر به بهره برداری رسیده که امیدواریم تا پایان امسال حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد امورات محوله دادگستری در این دفاتر صورت گیرد و از حجم مراجعات مردمی به دادگستری ها کاسته شود.

WhatsApp Image 2019 07 28 at 10.18.03

مجتبی قهرمانی با اعلام رشد ۹۰ درصدی ابلاغات الکترونیک در حوزه قضایی بندر خمیر در نتیجه برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده ، دفتر خدمات الکترونیک قضایی بندر خمیر را در زمره بهترین دفاتر استان هرمزگان برشمرد و افزود: راه اندازی این دفتر ، زمینه اشتغالزایی تعداد قابل ملاحظه ای از متخصصین این حوزه را فراهم کرده که این موضوع، کار را بیش از پیش ارزنده نموده است.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری هرمزگان در حاشیه این مراسم، با ثبت نخستین اظهارنامه الکترونیکی، رسما کار این دفتر را آغاز کرد.

“بابک پارسا”