نخستین نشست بین المللی روابط فرهنگی و تمدنی خلیج فارس و شرق آفریقا در قشم برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق با اعلام این خبر بیان داشت: این نشست با هدف بررسی روابط فرهنگی- تاریخی بین جزیره قشم و شرق آفریقا به منظور ریشه یابی آداب و سنن و گسترش فعالیت های فرهنگی برگزار می شود. وی با اشاره به دادو ستد دریانوردان […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق با اعلام این خبر بیان داشت: این نشست با هدف بررسی روابط فرهنگی- تاریخی بین جزیره قشم و شرق آفریقا به منظور ریشه یابی آداب و سنن و گسترش فعالیت های فرهنگی برگزار می شود.
وی با اشاره به دادو ستد دریانوردان قشمی در طول قرن های گذشته با بخش شرقی این قاره وسیع، ادامه داد: فرهنگ بومی قشم بدون درنظر گرفتن و بررسی تاثیرات سرزمین های همجوار امکان پذیر نیست و کشورهای شرق آفریقا یکی از مقاصد تجاری دریانوردان جنوب ایران بوده است.
موسوی اجاق افزود: دریانوردان قشمی با کشتی های بادبانی خود و طی هزاران کیلومتر نه تنها کالا بلکه به تبادل بخشی از فرهنگ بومی این دو منطقه می پرداختند.
قائم مقام معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از حضور پروفسور بهناز میرزایی به عنوان سخنران این نشست خبر داد و گفت: پروفسور میرزایی متخصص حوزه روابط ایران و آفریقا و عضو هیات علمی دانشگاه بروک کانادا است که در این نشست به بررسی ریشه های تاریخی و ارتباطی قشم با کشورهای شرق آفریقا خواهد پرداخت.
یادآور می شود، نخستین نشست بین المللی روابط فرهنگی و تمدنی خلیج فارس و شرق آفریقا در قشم، ساعت ۱۳ روز یک شنبه ۹ دی ماه در محل سالن همایش های مرکز رشد قشم برگزار می شود.

“بابک پارسا”