نخستین کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست برگزار می‌شود

یوسف یوسفی ظهرامروز در جمع خبرنگاران از برگزاری  نخستین کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست خبر داد و گفت: برگزاری این کنگره تجدید میثاق با شهدایی است که ایثارگرانه حفظ محیط زیست و طبیعت را مقدم بر حفظ جان خود دانستند. وی با بیان اینکه کنگره شهدای محیط‌زیست کشور ابتدای  آذرماه امسال در استان خوزستان […]

یوسف یوسفی ظهرامروز در جمع خبرنگاران از برگزاری  نخستین کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست خبر داد و گفت: برگزاری این کنگره تجدید میثاق با شهدایی است که ایثارگرانه حفظ محیط زیست و طبیعت را مقدم بر حفظ جان خود دانستند.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای محیط‌زیست کشور ابتدای  آذرماه امسال در استان خوزستان برگزارمی‌شود، هدف از برگزاری این کنگره را  پاسداشت  محیط بانانی که در راه حفاظت و حراست از انفال و گنجینه‌های زیست‌محیطی این سرزمین جان خود را فدا کردند اعلام کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی  با اشاره به اینکه وجود ۱۲۲ شهید و جان نثار و ۴۸ جانباز احراز شده بر اساس معیارهای بنیاد شهید انقلاب اسلامی در خانواده محیط زیست کشور برای  این سازمان افتخار بزرگی است، گفت: تجلیل از مقام شامخ شهیدان بیانگر نهادینه کردن فرهنگ ایثار، شهادت و مایه‌ی بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی است

یوسفی در ادامه اظهار داشت: از استان مرکزی نیز خانواده شهید قادری از محیط بانان این استان در کنگره مذکور شرکت خواهند کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تکمیل و بروز رسانی بانک اطلاعات شهدا، ایثارگران و رزمندگان اداره کل، سرکشی، دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان، شرکت در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای وطن را از جمله مهمترین اقدامات اداره کل در راستای تکریم خانوده شهدا و ایثارگران برشمرد.