نشست مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با کارشناسان حوزه هنری هرمزگان

نشست هم اندیشی و بررسی طرح و برنامه حوزه هنری هرمزگان در حوزه آسیب های اجتماعی با حضور امیر تیموری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری استان ، ایمان خواجویی نژاد معاونت فرهنگی و جمعی از کارشناسان دفتر امور اجتماعی در استانداری هرمزگان برگزار شد. به […]

WhatsApp Image 2019 10 07 at 16.53.13

نشست هم اندیشی و بررسی طرح و برنامه حوزه هنری هرمزگان در حوزه آسیب های اجتماعی با حضور امیر تیموری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری استان ، ایمان خواجویی نژاد معاونت فرهنگی و جمعی از کارشناسان دفتر امور اجتماعی در استانداری هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در این نشست با تاکید بر ضرورت بهره گیری از توان و پتانسیل نیروهای نخبه و بومی در شناسایی آسیب ها و مسائل اجتماعی استان اظهار داشت : هدف ما دستیابی به یک تفاهم منطقی و اعمال مدیریت علمی در بحث شناسایی ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با ابزارهای فرهنگی است.

وی گفت : تلاش می کنیم با همکاری و مشارکت حوزه هنری استان هرمزگان ، سایر دستگاههای فرهنگی و سازماهای مردم نهاد ، اتاق فکری تشکیل داده  و  ضمن بررسی برنامه ها ، به یک هماهنگی و وحدت رویه در این خصوص برسیم.

در ادامه انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری استان  بیان داشت : آسیب های اجتماعی علاوه بر ایجاد معضلات  مختلف در جامعه ، منجر به کاهش سرمایه های اجتماعی می‌شود .

رییس حوزه هنری استان هرمزگان  تاکید کرد : کاهش آسیب های اجتماعی به منظور ایجاد جامعه ای سالم، پویا و با نشاط، نیازمند شناخت راهکارهای مناسب، راه حل های اجرایی و آگاهی بخشی صحیح و به موقع است که باید به درستی کارشناسی و مورد توجه واقع شود.

پیش دار در پایان  سخنان خود تصریح کرد: گرچه برخی از آسیب های اجتماعی به طور کامل قابل برطرف شدن نیست، اما می توان با برنامه ریزی های مناسب و به هنگام آثار مخرب آن را به حداقل رساند.

در پایان این نشست ، طرحها و برنامه های حوزه هنری استان هرمزگان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد نشاط در جامعه مورد بررسی قرار گرفت و کارشناسان حاضر در جلسه نیز دیدگاه ها و نظرات خود را راجع به برنامه ها و راهکارهای اجرایی آن ارائه نمودند.